Nejlevnější dovolená Barbados

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail státu

Barbados Barbados - transparent

Barbados je ostrov, který leží v Malých Antilách a je nejvýchodnějším ostrovem Karibiku. Barbados je jednou z vedoucích turistických destinací Karibiku a bezesporu patří mezi karibské perly. Ostrov je ideální prázdninovou destinací, kde můžete prostě jen relaxovat, nebo i prozkoumávat ostrov a zažívat mnoho dobrodružství. Dovolená na Barbadosu má zkrátka vše, co od ní očekáváte.

Pokud už vás nebude bavit jen ležet na pláži, vyzkoušejte nějaké z vodních sportů, které tu jsou k dispozici, jako jsou třeba kajaky, vodní lyže nebo parasailing.

Poloha ostrova

Ostrov má na délku 34 km, téměř 23 km do šířky, celková rozloha ostrova je 431 km a leží cca 100 km na východ od tzv. Návětrných ostrovů (Windward Islands) a asi 400 km severovýchodně od Trinidadu a Tobaga.

Obyvatelstvo Barbadosu

Populace ostrova je kolem 285 tisíc obyvatel, z toho téměř 80 tisíc žije v hlavním a zároveň největším městě Bridgetown. 

Barbados získal svou nezávislost v roce 1966, je stále součáatí Commonwealthu s hlavou státu Královnou Alžbětou II.

Úředním jazykem je angličtina a oficiální měnou je barbadoský dolar (BDd). 1 BDd = 9,59 CZK (2012)

Hlavní město Bridgetown

Historická část hlavního města Bridgetown Garrison je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Koneckonců, atmosféru historie tu najdete na každém kousku ostrova – od historických budov parlamentu (3. nejstarší ve státech Commonwealthu) až po překrásné domy na plantážích (např. známý Nicholas Abbey, kde je vyráběn rum St. Nicholas Abbey).

Když už jsme u rumu, věděli jste, že právě Barbados je místem, kde vznikl rum? I proto nezapomeňte při Vaší dovolená navštívit některou z místních výroben i s ochutnávkami.

Vstupní povinnosti na Barbados

Občané ČR při cestě nepřesahující 28 dní nepotřebují ke vstupu do země vízum, stačí pouze cestovní pas s minimální platností 6 měsíců pro návratu. Při pasové kontrole je nutné předložit zpáteční letenku. Při odletu z Barbadosu je povinnost uhradit odletovou daň kolem 25 BDd. Při odletu s přestupem ve Spojených státech je požadováno americké vízum.

Doporučené očkování na Barbados

Pro vstup do země není vyžadováno žádné speciální očkování. Doporučené je pouze proti hepatitidě typu A a břišnímu tyfu.

Zdravotnictví a bezpečnostní rizika Barbados

Zdravotnictví obecně je na Barbadosu na velmi vysoké úrovni. Zdravotní péče je však celkem drahá a veškerá ošetření se nutné hradit hotově. Je doporučováno uzavřít před dovolenou cestovní pojištění.

Po celém ostrově se nachází více jak 20 menších klinik, v Bridgetownu je největší nemocnice na ostrově The Queen Elizabeth Hospital.

Ostrov Barbados je poměrně bezpečná země, doporučuje se však vyhýbat v noci plážím a neosvětleným místům. V žádném případě nenechávejte cenné věci v automobilu nebo na pláži.

Vyspělost země dokazuje 99% gramotnost obyvatelstva, čímž je země řazena v tomto ohledu mezi 5 nejvyspělejších zemí světa.

Doprava na ostrově

Barbados také patří mezi nejhustěji obydlené země světa, stejně tak mezi země s nejhustější silniční sítí. Veřejná doprava je na ostrově poměrně pohodlná, společně s autobusy pokrývá téměř všechna míst ostrova. Na Barbadosu se jezdí vlevo.

Aktivity na Barbadosu

Vězte, že na ostrově se nudit nebudete, Barbados totiž nabízí aktivit opravdu mnoho. Kromě koupání na těch nejkrásnějších plážích a vodních sportů, určitě byste měli chtít navštívit některé z nejpopulárnějších atrakcí, jako jsou Harrisons Cave, Oistins Fish Fry a místní muzea. Pláže na ostrově Barbados jsou opravdu jedny z nejkrásnějších v Karibiku, pláž The Crane byla dokonce vyhlášena jako "jeden z deseti nejlepších pláží na světě" podle časopisu Lifestyles of the Rich and Famous.

  

Místní agentury nabízejí nepřeberné množství aktivit na moři. Můžete se katamaránem vydat šnorcholovat, potápět či jen tak si zaplavat v úplném soukromí, Jaminn Catamaran Cruises nabízejí například také plavání se želvami, potápění či rybaření.  

Tour po ostrově nebo safari je skvělý způsob, jak poznat krajinu Barbadosu, nádherné výhledy a skryté drahokamy země (např. s Scenic Barbados Tours, nebo Adventureland 4x4 Safari Tours).

Harrison's Cave leží přímo v srdci ostrova Barbados. Nachází se v centrální vrchovině a tento krásný komplex vápencových jeskyní je důkazem mistrovství přírody. Tekoucí potoky, hluboké jezírka s křišťálově čistou vodou a tyčící se vápencové sloupy nejvíce charakterizují tuto místní atrakci. Harrison's Cave je místem, které nesmíte určitě při návštěvě ostrova Barbados vynechat. Dostanete se sem jednoduše autobusem z Bridgetownu, Holetownu nebo Oistins. Cena jízdenky Vás vyjde na 2 Bds a cesta trvá přibližně 30 minut.

Komplex jeskyní Harrison's Cave je jednou z top zajímavostí na Barbadosu

Na Barbadosu naleznete také největší stromy světa – baobaby. O dvou baobabech, které jsou považovány za největší v celém Karibiku, se říká, že sem byly dovezeny kolem roku 1738 z Guiney v Africe. Ten větší lze vidět v Queen´s Parku v Bridgetownu. K objetí stromu je potřeba na 15 lidí a strom zaujímá místo i v turistické encyklopedii Barbadosu. Ten druhý naleznete ve Warrens Road v St. Michel.

Kostel St. John´s s fantastickým výhledem na východní pobřeží.

Barbados je také domovem dvou z posledních tří pozůstalých jakobínských domů na západní polokouli. Postaveny v roce 1650 se tyto dvě architektonické krásy staly součástí největších zajímavostí ostrova.

Vesnička Six Mens na západním pobřeží s krásnými plážemi a se spousta barevnými rybářskými loděmi. 

Mlýn Morgan Lewis je jedním ze dvou zrenovovaných cukrovarů v Karibiku. Tím druhým je Betty´s Hope Estate na sousedním ostrově Antigua. Ve mlýně naleznete expozici zařízení používané k výrobě cukru v době, kdy byl průmysl poháněn energií tvořenou právě těmito mlýny. Zajímavostí tohoto mlýnu je, že kamenné zdi drží pohromadě i díky směsi z vaječných bílků a prachu z korálů.

Židovská synagoga v Bridgetownu byla postavena v 17. století a zničena hurikánem v roce 1831. Poté, co byla odkoupena v roce 1983 židovskou komunitou, byla zrekonstruována do dnešní podoby. Synagoga je na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Kromě těchto atrakcí můžete na ostrově navštívit například Flower Forest, což je takový ostrov divoké přírody uprostřed Barbadosu, který je protkán cestičkami obklopených stromy a krásnými květinami a kde můžete zahlédnout třeba i opice či různé druhy ptactva.

Na pláži Mt. Standfast si zase můžete přímo z ruky nakrmit želvu, nebo si s ní zaplavat v moři. Milovníci flory by určitě neměli vynechat Welchman Hall Gully, což je původní prales, který kdysi pokrýval téměř celý ostrov. Nechází se zde asi 200 druhů rostlin.

Kdy na Barbados?

Zájezdy na Barbados jsou k dispozici téměř celý rok. Počasí na Barbadosu je v průběhu roku téměř stálé. Průměrné denní teploty se pohybují od 23oC do 30oC. Nejvhodnějším obdobím pro cestování na Barbados je však mezi únorem a květnem, kdy je v zemi nejméně dešťových přeháněk (cca 7 dní v měsíci). V červenci například prší téměř průměrně 18 dní v měsíci. Období od srpna do listopadu je obdobím hurikánů.

Doprava na Barbados

Z České republiky na Barbados nelétají žádné přímé lety. Z Prahy se lze na ostrovy dostat s přestupem například v Bruselu, Frankfurtu či Londýna a poté ve Spojených státech v New Yorku nebo Miami. Z Evropy se na ostrov dostanete přímým letem i například z Manchesteru z  Virgin Atlantic. Z Evropy sem kromě Virgin létají v alianci British Airways, z Kanady Air Canada, WestJet, ze Spojených států American Airlines, Caribbean Airlines, US Airways nebo JetBlue. Spojení odkudkoli ze světa na Barbados naleznete na tomto odkaze.

Pokud budete přilétat na Barbados, s blížícím se přistáním poletíte většinou podél západního pobřeží ostrova s krásným výhledem na ostrov (zažádejte si o sedadlo na levé straně letadla).

Jediným mezinárodním letištěm na ostrově je Grantley Adams International, moderní letiště, které bylo oceněno na více než jedné příležitosti jako nejlepší letiště Karibiku. Letiště je vzdálené asi 13 km od hlavního města Bridgetown na jihovýchodě ostrova.

Svatba na Barbadosu

Určitě to znáte z amerických romantických filmů, svatby u moře, romantika, bílá pláž, krásné výhledy. Představte si ranní teplé probuzení karibským sluncem, šuměním palem, výhled na zátoku s tyrkysovou vodou a vanoucí mořský vánek. Barbados a jeho přírodní krásy přímo lákají všechny milovníky romantiky. Na ostrově se můžete nechat oddat na lodi, v kostele, v příjemném stínu nádherných stromů, nad mořským útesem nebo na některé z písečných pláží.

Nechte vše na místním profesionálním organizátorovi svateb, aby vše zařídil ještě před Vaším příletem nebo si prostě vyberte svatební balíček přímo v hotelu. Veškeré služby jako květinářství, catering, zkrátka vše co potřebujete, jsou zde připravené, aby bylo zajištěno to, aby se svatba stala Vaším nezapomenutelným zážitkem.

Na Barbadosu se můžete nechat oddat a zároveň zde prožít svou dovolenou snů 

Procesy a požadavky pro oddání na ostrově nejsou nijak náročné, naopak, je to velmi jednoduché. Neexistuje žádná povinná čekací doba či minimální délka pobytu, žádost musí být podána oběma stranami v kanceláři Ministerstva vnitra a to od pondělí do pátku od 8:30 do 15:30 hod. K žádosti budete potřebovat platné pasy, nebo rodné listy, pak zpáteční letenky, pokud je jeden z Vás již rozveden, tak originál rozhodnutí o rozvodu nebo jeho ověřenou kopii.  Pokud máte zájem o římskokatolický obřad, všechny tyto dokumenty musí být zaslány Vaším biskupem k rukám biskupa v Bridgetownu. Samozřejmě, že všechny zmíněné dokumenty musí být přeloženy certifikovaným překladatelem do angličtiny.

Pokud ani jeden z Vás není rezidentem Barbadosu, poplatky za žádosti se pohybují kolem 100 USD + 12,5 USD známka, za samotný obřad od 125 do 175 USD.

Pokud budete chtít, jsme samozřejmě schopni Vám tuto svatbu zprostředkovat!

Ubytování Barbadosu

Možnosti ubytování na ostrově jsou nepřeberné a opravdu si zde dle svého rozpočtu najde téměř každý. Na západním pobřeží ostrova naleznete luxusní hotely, soukromé vily nabízející opravdové soukromí, kdy si můžete najmout i svého kuchaře.

Pro ty, co netouží po absolutním luxusu, může ostrov nabídnout na výběr z mnoha all inclusive resortů, stejně tak středně velké, často rodinné hotely. Mnoho z nich se necházejí přímo u pláží nebo v jejich těsné blízkosti. All inclusive hotely jsou zde vynikající a jsou vhodné hlavně pro rodiny s dětmi.

Na ostrově však najdete i penziony, které jsou v oblasti plné zábavy St. Lawrence Gap až po východní pobřeží. Právě zde najdete dostupné a velmi přátelské možnosti ubytování.

Ceny na Barbadosu

Ceny jsou obecně na ostrově Barbados vyšší s porovnáním s našimi. Za jídlo v restauraci zaplatíte cca v přepočtu od 400 korun, ceny oblečení, dopravy anebo alkoholu jsou také nepatrně vyšší. Ceny ubytování se průměrně pohybují mezi v rozmezí od 100 - 300 USD na noc. Ty nejluxusnější hotely či soukromé vily se cenově pohybují od 300 USD a výše na noc.

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání

Nabízíme 23 ubytovacích kapacit za cenu 38 390 Kč - 165 690 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
FM
Barbados » Bridgetown Coral Mist Beach Hotel starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Bez stravy, Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 38 390 Kč FM Detail
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 38 390 Kč FM Detail
 11.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 38 390 Kč FM Detail
Barbados » St. Lawrence Divi Southwinds Beach Resort
Apartmány
letecky
Praha, Vídeň
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
150 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 39 990 Kč Detail
 25.9.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 39 990 Kč Detail
 27.9.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 39 990 Kč Detail
Barbados Divi Heritage Beach Resort starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
100 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 41 490 Kč Detail
 25.9.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 41 490 Kč Detail
 27.9.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 41 490 Kč Detail
FM
Barbados » Bridgetown Dover Beach Hotel
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Bez stravy, Snídaně
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 42 090 Kč FM Detail
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 42 090 Kč FM Detail
 11.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 42 090 Kč FM Detail
FM
Barbados Infinity on the Beach starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Bez stravy, Snídaně
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 43 290 Kč FM Detail
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 43 290 Kč FM Detail
 11.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 43 290 Kč FM Detail
FM
Barbados Coconut Court Beach hotel starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 43 490 Kč FM Detail
 9.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 43 490 Kč FM Detail
 11.10.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 43 490 Kč FM Detail
Barbados Antily - nekonečný blankyt starstarstar
Program
letecky
Varšava
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.3.2019 9 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 45 388 Kč Detail
 15.3.2019 9 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 46 640 Kč Detail
 4.1.2019 10 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 50 324 Kč Detail
FM
Barbados » St. Lawrence Southern Palms Beach Resort starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Snídaně
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.10.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 49 190 Kč FM Detail
 9.10.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 49 190 Kč FM Detail
 11.10.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 49 190 Kč FM Detail
Barbados Discovery Bay by Rex Resorts starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
All inclusive
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.11.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 49 980 Kč Detail
 18.11.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 49 980 Kč Detail
Barbados Butterfly Beach starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Polopenze
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.9.2018 9 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 57 490 Kč Detail
 5.10.2018 9 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 57 490 Kč Detail
 12.10.2018 9 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 57 490 Kč Detail

další nabídky >