Nejlevnější dovolená Brazílie

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail státu

Brazílie Brazílie - transparent

Brazílie je největší zemí Jižní Ameriky s téměř polovinou rozlohy kontinentu i obyvatel, celosvětově se jak v rozloze, tak v počtu obyvatel řadí na páté místo. Brazílie má hranice s každou jihoamerickou zemí s výjimkou Chile a Ekvádoru.

Brazilci jsou blázni do fotbalu, kdy jejich země vyprodukovala některé z nejlepších hráčů světa. Nejznámější ze všech je Edson Arantes do Nascimento, lépe známý jako Pelé. Brazílie vyhrála mistrovství světa pětkrát, což je více než jakýkoli jiný stát. V roce 2014 bude hostit turnaj mistrovství světa.

Oficiální jazyk: portugalština

Hlavní město: Brasília

Národní měna: real (BRL) 1 BRL = 8,5 CZK

Populace: 183 milionů

Rozloha: 8 511 965 km2

Vstupní povinnosti: Pokud budete obývat v zemi méně než 90 dnů, vízum není potřeba. Pro kratší dobu je nutné mít pouze pas platný nejméně 8 měsíců po návratu. je třeba vždy vyplnit a nechat si potvrdit hraniční průvodku a zajistit si vstupní razítko do cestovního pasu při vstupu do Brazílie.

Geografie Brazílie

Brazilská krajina je velmi pestrá. Je však nejvíce známá pro své husté lesy, včetně toho nejznámějšího – amazonského deštného pralesu – na severu země. Ale jsou tu i suché travnaté krajiny (tzv. pampy), drsné kopce, borovicové lesy, rozlehlé mokřady, obrovské náhorní plošiny a dlouhé pobřežní pláně. I díky tomuto rozmanitému geografickému terénu a ohromující biodiverzitě je bezpochyby jedním z nejlepších míst na světě pro milovníky přírody.

Sao Paulo s necelými 11 miliony obyvateli je největším městem Brazílie a jedním z největších světových metropolí. Je hlavním brazilským průmyslovým i finančním centrem, ale stejně jako každé velkoměsto se potýká s velkými problémy se znečištěním, přelidněním, chudobou i nouzí.

Jihovýchodní oblast Brazílie byla dříve zcela pokryta hustým pralesem. Dnes je tato oblast průmyslovým a ekonomickým centrem Brazílie, kde leží největší města Brazílie Sao Paulo, Belo Horizonte a Rio de Janeiro. V celé této oblasti žije více než 40 procent obyvatel celé země. Oblast jižně od Sao Paula je bohatý zemědělský region, kde je silný evropský vliv, mimo jiné zde zaslechnete kromě portugalštiny také italšinu a němčinu. Nedaleká elektrárna Itaipu, druhá největší vodní elektrárna na světě, poskytuje elektřinu pro energeticky stále nenenasytnější São Paulo.

Druhou nejlidnatější oblastí Brazílie je oblast Severovýchod, která se rozkládá od Maranhao ke státu Bahia (nejvíce africký ze všech brazilských států). Architektura měst jako je Recife a Salvador (portugalské koloniální hlavní město v letech 1549-1763 ) ukazuje na dřívější bohatství této oblasti, ale bohužel dnes je to chudý kraj, který je devastován ničivým suchem. Nicméně, cestovní ruch tu prožívá začínající boom díky slunečnému počasí, sambě a pěkným písečným plážím.

Severní oblast Brazílie, jíž dominuje řeka Amazonky a džungle, která ji obklopuje, je největším regionem s nejmenším počtem obyvatel. Amazonka to však není jen jedna řeka, ale jedná se o síť mnoha stovek vodních cest. Celková délka Amazonky je 6840 km, což ji činí nejdelší řekou světa. V řece žijí tisíce druhů ryb, včetně nechvalně známé piraně, ale také růžoví říční delfíni.

Po tisíce let lidé využívali poklady džunglí Brazílie. Avšak od doby, kdy sem přijeli Evropané asi před pěti stoletími, začalo ničení těchto lesů a stalo se to téměř nekontrolovatelnou záležitostí. Většina z brazilského atlantického deštného pralesa je nyní pryč a obrovské plochy Amazonie mizí každý rok. Brazilská vláda však poslední roky dělá pokroky v zachování tropických deštných pralesů Amazonie a záchraně domorodého obyvatelstva. Zřídila mnoho národních parků, ale ty stále zahrnují pouze 7 procent země. Národní park Tumucumaque, vytvořený v roce 2002, je největším světovým tropickým pralesním parkem.

Ve středozápadní části Brazílie se nachází plochá a bažinatá oblast s názvem Pantanal. Tato spleť zatopených lagun a malých ostrovů je největším světovým mokřadem. Právě zde žijí obří anakondy, kapybary a obávaní jihoameričtí aligátoři tzv. kajmani.

Obyvatelstvo Brazílie

Okolo 50 procent obyvatel (103 milionů) jsou převážně evropského původu, potomci přistěhovalců z Portugalska, Itálie, Španělska, Německa a východní Evropy. Více než 44 procent (85 milionů) jsou černé nebo smíšené rasy, potomci afrického obchodu s otroky. Méně než 1 procento (700 tisíc) jsou obyvatelé domorodých skupin, většinou indiáni v amazonské oblasti. Většinou ve větších brazilských městech zde žije menší počet Japonců, jiných Asiatů a Arabů.

Historie Brazílie

Až do nedávné doby si vědci mysleli, že Brazílie byla nejprve obydlena Asiaty před asi 10 000 lety. Ale nové důkazy ukazují, že zde již byli lidé nejméně před 32 000 lety. Někteří odborníci se domnívají, že tito původní obyvatelé se sem dostali z ostrovů v Tichém oceánu.

Na mapu světa byla Brazílie přidána během velkých evropských objevitelských cest v 15. století v čele s Portugalskem a Španělskem. Když Evropané prvně dosáhli pobřeží Brazílie, země byla domovem asi 30 milionů původních obyvatel. Dnes jich tu žije pouze asi 300 tisíc a jejich domovy jsou především v brazilských nejvzdálenějších oblastech.

Portugalsko založilo svou první kolonii v Brazílii v roce 1530. Podél pobřeží zde vytvořili plantáže s cukrovou třtiny, ale vytěžené diamanty a zlato posílali zpět do Evropy. Zanedlouho sem byli dovezeni lidé ze západní Afriky, kdy zde pracovali jako otroci.

V roce 1789 se Brazilci se pokusil svrhnout své portugalské vládce. Povstání bylo brzy potlačeno, ale už tehdy to byl krok směrem k nezávislosti. Od roku 1822 byla Brazílie suverénním národem. Králové s portugalskou krví zde vládli až do roku 1888, kdy vojenští vůdcové a vlastníci půdy krále vyhnali a Brazílie se stala federativní republikou. Hlavou státu je prezident a od roku 1995 je brazilská politika a ekonomika relativně stabilní.

Brazílie má mnoho různých podnebí a proto produkuje velké množství plodin. Hlavními exportními zemědělskými artikly jsou cukrová třtina, latex, káva, kakaové boby, bavlna, sója, rýže a tropické ovoce. Brazílie je také nejvíce průmyslový národ Jižní Ameriky, vyrábějí se zde chemikálie, ocel, letadla, ale také automobily.

Ceny potravin Brazílie

Ceny v Brazílii jsou pro české turisty celkem výhodné, kdy ceny jsou víceméně nižší než u nás. Výhodně nakoupíte v supermarketech, v turistických střediscích a hlavních nákupních třídách je zboží dražší. Na tržištích zde můžete smlouvat, kdy ceny se dají snížit až o 50%.

Jídlo v restauraci si dáte již od 15 BRL, pivo a nealko, voda minerálky 1l od 2 BRL, víno kolem 20 BRL.

Brazilská kuchyně

Obecně se nedá definovat přesně pojem „typická národní brazilská kuchyně“. Každý region má své typické pokrmy, ale vždy odráží kombinaci domorodé kuchyně a kuchyně s evropským nebo africkým vlivem.

Ačkoli neexistuje jeden úplně typický pokrm, níže naleznete seznam asi těch nejběžnějších, které můžete v Brazílii ochutnat:

Acarajé – Pokrm vyrobený z oloupaných černookých fazolí, které jsou formované do tvaru koule a pak smažené v palmovém oleji. Následně je koule rozpůlena a obvykle plněna krevetami, arašídy a některými dalšími ingrediencemi v závislosti na regionu. Tuto pochoutku nejvíce naleznete v severní části Brazílie a to zejména ve městě Salvador.

Churrasco – tento pokrm má mnoho různých významů v celé Jižní Americe, ale v Brazílii je to zkrátka jako barbeque. Když budete v Brazílii, určitě navštivte churrasqueiru, restauraci, která je typem „all you can eat“ se spoustou grilovaného masa, kdy můžete jíst skoro do prasknutí.

Coxinha – nejběžnější občerstvení, jde o mleté kuřecí maso ve tvaru paličky dozlatova smažené v těstíčku (pozn. pozor na párátka).

Feijoada – považovány za národní pokrm Brazílie, jsou to v podstatě dušené černé fazole s kousky hovězího a vepřového masa. Pokrm se tradičně připravuje v hliněné nádobě.

Ovoce – Brazilci jedí všechno možné ovoce, které pochází převážně z Amazonie. Mezi hlavní druhy ovoce patří mango, guava, kešu, ananas, maracuja, pomeranč anebo i švestky.

Maso – brazilské hovězí maso je vysoce kvalitní.

Moqueca – jsou mořské plody dušené bez vody, kdy různé druhy ryb a korýšů jsou smíchány společně s cibulí, rajčaty, česnekem a koriandrem. Recept se velmi liší v závislosti na lokalitě, ale obecně platí, že pokrm obsahuje palmový olej a kokosové mléko nebo olivový a sójový olej.

Pao de Queijo – S tímto pokrmem, což jsou v podstatě rolky, se můžete setkat po celé zemi. Jsou připravovány v domácnostech, ale pochutnáte si na nich i v restauracích. Jedná se o jednoduchou rolku se sýrem, kdy doplňuje většinu jídel, zejména snídaně.

Picadinho de Jacaré – setkat se s tímto jídlem můžete převážně v severní Amazonii a jedná se o tradiční domácí jídlo z masa aligátora.

Moučníky

Dezerty vždy radost bez ohledu na to, z jaké země pocházejí. Mezi některé z více typických jsou v Brazílii:

Arroz doce – jednoduchý rýžový pudink se skořicí.

Brigadeiro – pravděpodobně národní dezert Brazílie, v podstatě jsou to koule čokolády podobné lanýžům. Jsou opravdu neuvěřitelně chutné a chápeme, proč jsou v Brazílii tak populární.

Papo de anjo – směs žloutků a bílků, míchané samostatně, a pak pečené ve formě na muffiny. Poté se ještě vaří v sirupu a pak obalují v rumu, vanilce nebo v pomerančové kůře.

Kdy vyrazit do Brazílie

Hlavní sezóna v Brazílii probíhá od prosince do března. Je to čas, když se země zaplní zahraničními turisty a brazilskými rodinami, jejichž děti zrovna mají prázdniny. Ceny v této době jsou vyšší než mimo sezónu a navíc tu budete čelit davům turistům. Na druhou stranu je to čas, kdy probíhá nejvíce slavností. Období mimo hlavní sezóna trvá od května do září. S výjimkou července je to nejlevnější a nejméně turisticky vytížená doba k návštěvě země - v některých rekreačních oblastech může být dokonce naprosto prázdno a na jihu trochu zima.

Během místního léta, které je prosince do února, Rio a severovýchod země mají teploty přes 30 stupňů. Zbytek rok se teploty pohybují od 25 do téměř 30s. Jih země má vyšší teplotní výkyvy, rozsah teplot je zde od 15 stupňů v zimě (červen až srpen) až po 35 stupňů v létě.

Oblast Amazonie málokdy má teploty teplejší než 27 stupňů, ale je zde zase vysoká vlhkost se značnými srážkami.

Vzhledem k obecně příznivému počasí po celý rok není žádné období, které by bylo nevhodné pro návštěvu Brazílie. Pro výpravy do Amazonie a Pantanalu jsou nejlepší zejména od června do srpna, kdy je v zemi vyšší sucho.

Fauna a flora Brazílie

V Brazílii žije největší paletu zvířat ze všech zemí na světě. Je domovem 600 druhů savců, 1500 druhů ryb, 1600 druhů ptáků, a neuvěřitelných 100 tisíc různých druhů hmyzu. Brazilské džungle jsou domovem pro většinu zvířat, ale mnoho jedinečných druhů žije také v pampách a polopouštních oblastech.

Nejlepší místa pro pozorování zvířet jsou Pantanal a Amazonie. Pokud zamíříte do Amazonie, zkuste využít Manaus jako základnu pro vaše výpravy. Při návštěvě Pantanalu očekávat, že narazíte na jaguáry a obří mravenečníky, které mohou dorůst do délky přes 2 metry. Další zvláštní potěšení pro milovníky zvířat v Pantanalu je kapybara, velký a často roztomilý hlodavec, který se pohybuje ve velkých stádech a váží až 70kg. V Amazonie pravděpodobně narazíte na širokou škálu druhů opic druhu včetně chápanů, kapucínů, vřešťanů a dalších. Při troše štěstí lze spatřit i brazilského tapíra. Tyto zvířata jsou noční tvory, kdy tráví čas hledáním kořenů a listů. Dalším jedinečným brazilským zvířetem je nosál, který žije ve většině zalesněných oblastí.

Brazílie se může pochlubit více než 1700 druhy ptáků. Tukany lze snadno spatřit ve všech zalesněných částech Brazílie, na severovýchodě země najdete hejna nádherných šarlatových ibisů. Papoušci ara jsou typickými pro tropické deštné pralesy, zatímco harpyje pralesní, s hmotností až 10 kg a rozpětí křídel až 2,5 m, je brazilským nejpůsobivějším dravý pták, který se živí i většími zvířaty jako jsou opice a lenochodi.

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání

Nabízíme 75 ubytovacích kapacit za cenu 22 250 Kč - 350 990 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
Brazílie Bandeirantes starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
5,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
450 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Bazén venkovní
  • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.11.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 22 250 Kč Detail
 6.12.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 22 890 Kč Detail
 8.11.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 23 250 Kč Detail
Brazílie Hotel Copacabana Mar 4*, Rio de Janeiro starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.10.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 22 390 Kč Detail
 4.10.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 22 990 Kč Detail
 11.10.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 23 100 Kč Detail
Brazílie Hotel Toledo 3*, Rio de Janeiro starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.12.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 23 290 Kč Detail
 29.11.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 24 250 Kč Detail
 22.11.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 24 390 Kč Detail
Brazílie Rio de Janiero a Copacabana starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.11.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 26 990 Kč Detail
 12.12.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 27 990 Kč Detail
 25.1.2019 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 27 990 Kč Detail
Brazílie Velká cena F1 Brazílie, Sao Paulo starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.11.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 27 390 Kč Detail
Brazílie Hotel Windsor Barra starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
100 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Bazén venkovní
  • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.11.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 390 Kč Detail
 14.11.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 390 Kč Detail
 28.11.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 590 Kč Detail
Brazílie Brazílie - Amazonie
Program
letecky
-
Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.10.2018 5 dní Polopenze leteckyletecky 29 600 Kč Detail
Brazílie Rio de Janeiro a Copacabana, Iguacú
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.11.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 29 990 Kč Detail
 12.12.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 29 990 Kč Detail
 24.10.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 31 990 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.11.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 32 990 Kč Detail
LM
Brazílie » Rio de Janeiro Exotika Light - Rio de Janeiro starstarstar
Program
letecky
Varšava
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.12.2018 13 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 35 072 Kč Detail
 13.12.2018 12 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 35 072 Kč Detail
 3.1.2019 12 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 39 342 Kč Detail

další nabídky >