Cookovy ostrovy počasí

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Cookovy ostrovy počasí

Počasí Cookovy ostrovy

Hlavní ostrov celého souostroví Rarotonga má průměrné maximální teploty kolem 25 stupňů v zimě (květen-říjen) a 29 stupňů v létě (listopad-duben). Teploty na severních ostrovech jsou o několik stupňů vyšší. Dešťové srážky se většinou vyskytují v létě, obvykle ve formě odpoledních bouří. Sezóna cyklonů zde trvá od listopadu až do března, nicméně opravdu velký cyklon ostrovy zasáhne msximálně jednou za 5 let.

Cookovy ostrovy Muri BeachCookovy ostrovy Muri Beach

Pláže a laguny ostrova Rarotonga - Muri Beach

Doprava na ostrově

Hlavní ostrov Rarotonga je nejlépe poznávat autem nebo na skútru. Kolem ostrova vede v podstatě jen jedna asfaltová silnice, ze které vedou menší uličky do vnitrozemí. Vězte ale, že zahraniční a mezinárodní řidičské průkazy tu nejsou akceptovány. Můžete si však zakoupit za 20 NZD řidičskou licenci Cookových ostrovů, se kterou se můžete chlubit svým kamarádům. Na ostrovech se jezdí vlevo.

Pokud nezvolíte skútr, tak na ostrově Rarotonga je možnost dopravy autobusem, který jezdí jednak po směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček po celý den až do pozdního večera. Pokud ho budete chtít využívat pravidelně, můžete si zakoupit denní permanentku.

Cookovy ostrovy ubytování