Facebook
G+
Kontaktujte nás
Detail státu

Egypt Egypt - transparent

Egypt, jedna z nejstarších světových civilizací, stále přitahuje návštěvníky a turisty z celého světa. Starověké památky, pobřeží Rudého moře a fantastické možnosti pro potápění a šnorchlování, plavby po Nilu anebo Káhira, největší město Afriky, jsou jen některé z mnoha egyptských atrakcí, díky kterým bude Vaše dovolená v Egyptě nezapomenutelná. Nabídka zájezdů typu first minute Egypt a last minute Egypt je velmi široká a vybere si z ní určitě každý.

Poloha Egypta

Egypt se nachází v severní Africe u Středozemního moře. Na západě sousedí s Libyí, pásmo Gazy a Rudé moře tvoří východní hranici země, na jihu země sousedí se Súdánem. Rozloha Egypt je více než 1 000 000 km2, velikostí je tedy větší jak Francie a Německa dohromady.

Egyptské klima

Egypt má pouštní klima s horkými, suchými léty a mírnými zimami. Země je v podstatě obrovská poušť (zabírá 95% z celkového území), skrz kterou se táhne řeka Nil. Jeho nejnižší bod je na Qattara depression 133 m. n. m. a nejvyšší bod je Mount Catherine v 2629 metrech nad mořem. Přírodní katastrofy, které postihují země, jsou pravidelné sucha, častá zemětřesení, záplavy, sesuvy půdy a teplé vichřice s názvem khamsin, které se vyskytují hlavně na jaře.

Hlavní město: Káhira

Počet obyvatel: 78 milionů

Časový posun: +2 h (+ 3h v létě)

Jazyk: úředním jazykem je arabština, angličtina a francouzština jsou široce užívané u vzdělanějších tříd.

Náboženství: muslimské (většinou sunnité) 94%, koptští křesťané 6%.

Doba letu do Egypta: 4,5 hodiny

Měna: Egyptská libra EGP (LE). 1 LE = 2,9 CZK (leden 2014)

Vstupní povinnosti

Při vstupu do Egypta potřebují občané České republiky vízum a platný pas. Platnost pasu v tomto případě musí být ještě alespoň 6 měsíců po skončení cesty. Vízum si můžete zakoupit přímo u nás spolu s koupí zájezdu anebo si ho zakoupit přímo v Egyptě po příletu na letiště.

Pokud přiletíte do Egypta od 1.5.2014 počínaje, je cena za vstupní vízum cca 750 CZK. V případě zakoupení víza na místě, tedy po příletu do Egypta, je poplatek 25 USD. 

Vzhledem k zpřísnění podmínek pro vstup do země, cestující s tzv. rychlopasy, které se vydávají pouze na 6 měsíců, nebudou do země vpuštěni, resp. nebudou v ČR odbaveni.

Povinné očkování do Egypta

Pro vstup do země není povinné žádné očkování. Velmi se ale doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Od října do května očkování proti meningokokové meningitidě, pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.

Zdravotní opatření v Egyptě

V Egyptě v žádném případě nepijte vodu z vodovodu a nepoužívejte jí ani na čištění zubů a mytí ovoce. Pijte tedy jen balenou vodu.

Kupujte ovoce ve slupce.

Slunce v Egyptě je velmi silné. Prosím, použijte opalovací krém s vysokou ochranou a noste sluneční brýle a sluneční klobouk.

Úpal a nachlazení patří mezi nejběžnější zdravotní komplikace turistů v Egyptě. Nachlazení je způsobeno hlavně vlivem rozdílné venkovní teploty a teploty klimatizovaných pokojů). Dále se můžete setkat s různými druhy alergií, záněty očních spojivek anebo známou faraonovou pomstou (střevní onemocnění).

No, a pokud se přece jen problémům nevyhnete (Faraonova pomsta postihuje téměř každého druhého turistu), hned při prvních příznacích střevních potíží je dobré vzít si lék Ercefuryl, který je u nás k dostání na předpis.  Pokud lék nemáte sebou, místního lékař vám může předepsat lokální lék Drotazide, který má léčivou látku shodnou s naším Ercefurylem. Cena se pohybuje do 10 EUR.

Zdravotnická zařízení v Egyptě jsou státní i soukromé a služby v obou z nich jsou zpoplatněné. V soukromých nemocnicích je obecně lepší vybavení a lepší péče, ale logicky za ně zaplatíte více.

Vzhledem k výše vypsaným informacím doporučujeme sjednat pro pobytzdravotní cestovní pojištění a mít u sebe případně více hotovosti.

Podnebí Egypta

Podnebí Egypta je horké a slunečné po většinu roku. Zimy (listopad až únor) jsou obecně mírné.

Kdy jet do Egypta

Nejlepší doba k návštěvě Egypta je od října do dubna a to zejména pokud chcete vidět egyptské starověké památky, jako pyramidy v Gíze, chrámy v Luxoru a Abu Simbel.

Pokud vám nevadí horké počasí, pak navštivte Egypt v červnu nebo v září. Pokud si v teple doslova libujete, vyrazte v červenci a srpnu, ale rezervujte si pobyt s bazénem a v pokoji s klimatizací.

Počasí Egypt

Počasí je určujícím faktorem pro většinu lidí, kteří plánují svou cestu do Egypta. V zemi je horko a slunečno po většinu roku. Zimy (listopad až únor) jsou obvykle mírné, i když teploty v noci se mohou dostat až na pouhých 10 stupňů. Denní teploty v Káhiře během „zimy“ jsou kolem 20 stupňů. V letních měsících teploty dosahují v průměru 35 stupňů a spolu s intenzivní vlhkostí toto počasí nemusí být vždy vhodné pro každého.

Pamatujte, že pokud se budete chtít vydat za starověkými památkami Egypta, tak většinou jsou umístěny v pouštních oblastech, kde je velmi velké vedro i navzdory tomu, že jsou na březích řeky Nilu. Mnoho z egyptských hlavních turistických atrakcí se nachází v jižním Egyptě, kde je počasí ještě krutější než v Káhiře. Pokud se chystáte na návštěvu Luxoru nebo Asuánu v době od května do října, ujistěte se, že se návštěvě vyhnete v poledních hodinách a k památkám dorazíte brzy ráno.

Nejlepší čas na plavbu po Nilu

Nejlepší čas se vydat na výlet po Nilu je od října do dubna. Teploty během této roční doby nejsou příliš vysoké. Během hlavních letních měsíců od června do srpna je teplo v Asuánu a Luxoru velmi intenzivní a proto se ani nedoporučuje sem v tuto dobu cestovat. Průměrné teploty se tu pohybují nad 40 stupni Celsia a vzhledem k tomu, že například kolem hrobek v Luxoru není ani moc stínu, mohou být tyto podmínky velmi nepříjemné.

Nejlepší čas na návštěvu u Rudého moře

Nejlepší čas pro plážovou dovolenou podél pobřeží Rudého moře v Egyptě je červen a září. Můžete se pak vyhnout davům, voda je příjemně teplá a vánek vás udrží v pohodě. Egyptská letoviska u Rudého moře jako Hurghada či Sharm El Sheikh jsou velmi oblíbené v zimních měsících, zejména u ruských a východoevropských turistů, kteří chtějí uniknout své chladné zimě. Letní měsíce jsou zde však také velmi zaneprázdněné vzhledem k průběhu školních prázdnin a právě v té době jsou tu teploty vzduchu a vody velmi vysoké.

Podívejte se na TOP 5 míst Egypta ZDE

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně je vynikající, ale také s vysokým obsahem kalorií. Předkrmy (mezze) jsou podávány v mnoha variacích na malých deskách, s pita chlebem (aiesh balladi) a jedí se rukama. Mezze jsou obvykle vyrobeny z cizrny (hummus), lilku s česnekem, sezamové pasty (baba ghanoush) a vinných listů (wara eynab). Další typickou egyptskou specialitou jsou velké hnědé fazole (ful), které se podávají s omáčkou ze sezamového oleje (tahina). Vegetariánská specialita je kushari (těstoviny, rýže, čočka, cibule a pikantní pepřová omáčka).

Milovníci masa si mohou vybrat mezi kebabem (jehněčí špíz), kuftou (grilované masové kuličky) a steakem. Pije se tu hodně pivo Stella nebo egyptské víno (z nilské delty). Nicméně, tradiční národní nápoje jsou čaj (shai) a káva (ahwa).

Potápění v Egyptě

Rudé moře je ideálním místem pro všechny milovníky potápění a obdivovatele podmořského světa.

Rudé moře je to jedno z nejčistších a nejteplejších moří a patří právem mezi nejproslulejší a nejnavštěvovanější potápěčská místa na světě. Naleznete tu překrásné korálové útesy, nepřeberné množství ryb všech barev, korálové zahrady či tajuplné vraky, které stojí za prozkoumání. Běžně tu můžeme spatřit želvy, barakudy, žraloky, delfíny či murény.

V egyptských letoviscích existuje celá škála potápěčských center, které vyučují dle mezinárodních výcvikových systémů, jenž po úspěšném absolvování opravňují k potápění po celém světě. Výuka je víceméně vedena zábavnou formou a především klade důraz na bezpečnost, používání potápěčské techniky a osvojení si základních potápěčských dovedností a znalostí, které jsou z teorie převedeny do praxe. Centra nabízejí získání certifikací pro potápění v několika výukových systémech, jako jsou PADI, CMAS, SSI nebo NAUI. Většinu zdejších center provozují profesionálové a mají k dispozici veškeré nezbytné vybavení. Tyto centra jsou v drtivé většině v soukromém vlastnictví.

Pamatujte, že potápěč se nesmí ničeho dotýkat, lámat ani sbírat předměty z moře, rekreační potápění je možné maximálně do hloubky 30 m se vzduchem a 40 m s nitroxem a s odpovídající potápěčskou certifikací. Viditelnost je celoročně kolem 20-30 m a teplota vody většinou neklesá ani v zimě pod 20 stupňů.

Potápění Sharm El Sheikh

Potápění Hurghada

Potápění Marsa Alam

Potápění Dahab

Potápění Taba

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání

Nabízíme 234 ubytovacích kapacit za cenu 6 898 Kč - 95 915 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
Coral Hills Sharm
LM
starstarstarstar
letecky Katovice, Varšava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 6 898 Kč LM Detail
 19.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 7 648 Kč LM Detail
 2.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 9 021 Kč LM Detail
Pensée Royal Garden
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Katovice
Bez stravy, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 7 513 Kč LM Detail
 17.12.2017 10 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 290 Kč LM Detail
 9.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 9 338 Kč LM Detail
Aurora Oriental Resort
LM
FM
starstarstarstarstar
letecky Praha, Katovice, Varšava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 7 845 Kč LM Detail
 2.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 9 330 Kč LM Detail
 9.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 9 455 Kč LM Detail
Coral Beach Hurghada
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 7 980 Kč LM Detail
 13.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 980 Kč LM Detail
 20.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 980 Kč LM Detail
Dreams Beach Marsa Alam
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
All inclusive, Ultra all inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 990 Kč LM Detail
 13.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 980 Kč LM Detail
 20.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 980 Kč LM Detail
Sea Garden
LM
FM
starstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava
Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 7 990 Kč LM Detail
 3.2.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 9 090 Kč LM Detail
 7.2.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 9 090 Kč LM Detail
Resta Reef Resort
LM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 8 067 Kč LM Detail
 2.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 9 333 Kč LM Detail
 9.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 9 458 Kč LM Detail
Coral Hills Resort
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.12.2017 10 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 290 Kč LM Detail
 6.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 990 Kč LM Detail
 13.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 990 Kč LM Detail
Palm Beach Resort
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 480 Kč LM Detail
 4.2.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 480 Kč LM Detail
 8.2.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 480 Kč LM Detail
Sharm Grand Plaza
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Katovice, Varšava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 8 579 Kč LM Detail
 2.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 10 574 Kč LM Detail
 9.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 10 681 Kč LM Detail

další nabídky >


Nejlevnější dovolená Egypt