Nejlevnější dovolená Sharm El Sheikh

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail destinace

Sharm El Sheikh Egypt - transparent

Sharm El Sheikh dovolenáarm El Šejk)

Nejoblíbenější egyptské rekreační středisko Sharm El Sheikh se nachází na Sinajském poloostrově. Sharm, jak se jednoduše přezdívá tomuto letovisku, je známý svými teplými vodami a slunečným svitem po celý rok. Sharm El Sheikh je vůbec nejbližší destinace u Evropy, kde si můžete užívat sluníčka, potápět se k úžasným korálům a užívat si moře kdykoli, když budete chtít odjet od každodenní rutiny. Egyptský Sharm nabízí skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Šarm El Šejk (česky) zájezdy patří mezi ty vůbec neoblíbenější mezi českými turisty. 

Až do pozdních šedesátých let byl Sharm El Sheikh jen klidnou rybářskou obcí, ale zvýšené investice učinily toto místo jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších egyptských prázdninových destinací. V naší nabídce si vyberete z velkého množství zájezdů last minute Sharm El Sheikh i first minute Sharm El Sheikh. Sharm El Sheikh nabízí také výlety pro turisty za potápěním, ale i klasické poznávací výlety do okolí.  

Doba letu do Egypta: 4,5 hodiny

Časový posun: +2 h (+ 3h v létě)

Transfer z letiště: 30 - 45 minut

Proč do Sharm El Sheikh?

Sharm El Sheikh nabízí slunce, moře, písečné pláže, nádherné korály, luxusní pětihvězdičkové hotely, vodní sporty a některé z nejlepších destinace pro potápění v Rudém moři. Užijete si také nakupování v Sharm El Sheikh, ale noční zábavu. Zkrátka Sharm El Sheikh je živé letovisko s veškerým vybavením, které byste očekávali od dobře rozvinutého turistické střediska, včetně kasin, diskoték a nočních klubů, golfových hřišť, zajezdit si tu můžete na velbloudech, vyjet na pouštní safari i za okolními pamětihodnostmi.

Sharm El Sheikh nabízí některé ze světově nejvíce úžasných podvodních scenérií s křišťálově čistou vodou, vzácné a krásné útesy a neuvěřitelné množství exotických ryb. Hodně z tohoto všeho můžete vidět pouhým šnorchlováním u pobřeží, ale Sharm El Sheikh je hlavně známý po celém světě jako top destinace pro nejlepší potápění v Egyptě.

Počasí Sharm El Sheikh

Klima je zde příjemné a suché po celý rok, v zimních měsících s teplotami v rozmezí mezi 20 a 25 stupni, zatímco v létě teploty stoupají k 30 až 35 stupňům. Teplota moře se pohybuje mezi 21 až 28 stupni po celý rok.

Dovolená Sharm El Sheikh

Dovolená v Sharm El Sheikh se může pochlubit nejširší škálou zábavy, kdy kromě vyhlášeného potápění a šnorchlování můžete vyzkoušet plachtění, windsurfing a kitesurfing, ale i seskoky padákem z vrtulníku. Navíc si z Sharm El Sheikhu lze můžete jednoduše rezervovat výlety a safari do nedaleké Sinajské pouště a objevit úžasný klášter svaté Kateřiny nebo majestátné sinajské hory.

šarm el šejk sharm el sheikh dovolená pláže

Dovolená v Sharm El Sheikh nabízí nespočet možností ke strávení volného času

Pokud máte raději odpočinek, můžete se vydat do Sharmu na wellness a rozmazlovací dovolenou, kdy je město domovem proslulých egyptských lázní.

Přidejte k tomu nekonečné noci strávené v místních barech, nočních klubech anebo kouzlo safari do hornatých sinajských pohoří s pouštní krajinou a budete vám hned jasnější, proč se Sharm zařadil mezi nejlepší prázdninové destinace na světě.

Sharm El Sheikh má zkrátka vše proto, aby vaše dovolená nezapomenutelným zážitkem.

Sharm El Sheikh se nachází v zálivu Aqab, asi 300 km od Suezu a 19 km od národního parku Ras Mohammed. Sharm, konkrétně Naama Bay, je právě místem, kde se odehrávají všechny akce, zatímco staré město je místo, kam byste měli mířit pro každodenní nákupy a nákupy suvenýrů. Pokud si potrpíte spíše na klid, tak je Hadaba (u Ras Um Sid) pravým místem pro vaši dovolenou. Chcete-li prozkoumat Národní park Ras Mohammed či zajet na výlet za potápěním či šnorchlováním, zamiřte dolů do přístavu nebo do některého z městských přístavů.

Naama Bay, která se nachází severně od Sharmu , je letovisko, které v pravém smyslu slova vlastní veškeré vymoženosti, které byste vyžadovali od náročné dovolené v Egyptě, zatímco blízké letovisko Sharks Bay zatím svého rozvinutějšího souseda zdatně dohání. Sharm El Sheikh je také známý pro své sirné prameny, které byly dlouho považovány za lék na revmatické a kožních onemocnění.

Pláže v Sharm El Sheikh

Pláže v Sharm El Sheikh velmi krásné. Většina hotelů v Sharm El Sheikh má obvykle své vlastní soukromé pláže výhradně pro hotelové hosty. Mnoho hotelů má také plážový bar a kavárny nebo restaurace, které podávají cokoli od lehkého občerstvení po plnohodnotná jídla. Sharm El Sheikh je také top destinace v Rudém moři pro svůj vítr a možnosti kitesurfing. Vyznavači kitesurfingu obvykle míří daleko od davů na dlouhé zlaté písečné pláže na konci Sharmu v Nabq s několika bary a restauracemi.

Nakupování v Sharm El Sheikh

Pro ty, kteří milují nakupování, nabízí Sharm El Sheikh dostatek příležitostí, aby dopřáli tuto terapii. Sharm El Sheikh je známý pro výrobu šperků, koženého zboží a koberců. Očekává se, že při nákupu tu budete smlouvat! Pokud nebudete chtít zkusit vyjednávat o ceně, vězte, že majitelé obchodů budou šokováni. Většina obchodů a nákupních center se nachází v Naama Bay. Chcete-li nakoupit levněji, měli byste jet na jihozápad do Dahabu, což je méně rušné a méně komerčně než Sharm.

Sharm el Sheikh má fantastickou řadu restaurací, barů a kaváren, stejně jako hotely vlastní all inclusive menu. Okolí tržiště ve starém Sharmu je oblíbené pro svou hojnost rybích restaurací a levné ceny. Pro ty, kteří chtějí romantický večer, doporučujeme restauraci v hotelu Iberotel Lido v Naama Bay, kde můžete povečeřet na pontonu s výhledem na moře. Promenáda Il Mercato, často nazývána "Les Champs Elysee" Sinaje nabízí pestrý výběr vynikajících kaváren a restaurací.

Potápění Sharm El Sheikh

Neexistuje mnoho pochybností, že Sharm El Sheikh je jednou z nejlepších lokalit pro potápění a šnorchlování v Rudém moři. V národních parcích Ras Mohammed, St Catherine a chráněné oblasti Nabq je k vidění na 250 různých druhů korálových útesů a více než 1000 různých druhů ryb.

Národní park Ras Mohammed obsahuje některé z nejznámějších potápěčských lokalit Rudého moře s až 800 m hlubokými útesovými stěnami a zahradami korálů. Sharm El Sheikh je vhodné pro potápěče všech úrovní od začátečníků po profesionály a samozřejmě je zde velký výběr společností, které nabízejí kurzy potápění na všech úrovních. Sharm El Sheikh je stále jedním z nejlevnějších míst na světě k zvládnutí PADI (Profesionální asociace instruktorů potápění) kvalifikace.

Potápěčské lokality Sharm El Sheikh

Potápění v Sharm El Sheikh je myšlena oblast od Ras Mohammed na špičce Sinajského poloostrova až do Tiranské úžiny v zálivu Aqaba. Podmínky pro potápění jsou obvykle klidné a mírné. Celá oblast je pod ochranou národního parku Ras Mohammed a neměli byste se tu dotýkat korálů nebo krmit ryby. V této oblasti se nacházejí doslova desítky míst pro ponor, ale top 10 je následující:

Temple (úroveň obtížnosti začátečník) – v centru zálivu Ras Om El Seid, jde o velký korálový sloup a útesovou stěnu klesající do 15 metru, je zde spousta vrcholů, které stojí za prozkoumání a navíc je to skvělé místo pro spatření chobotnice.

Ras Katy (úroveň obtížnosti začátečník) – krásný mělký ponor se spoustou krás k vidění, jde o místo, kde se většina začátečníků poprvé potápí na otevřeném moři. Bývá to tu obzvláště fantastické v noci s perutýny a s volně plovoucími obřími murénami.  Nevýhodou tohoto místa jsou často přeplněné lodě.

White Knights (úroveň obtížnosti začátečník) – dobré místo pro nováčky, najdete zde rokle s hloubkou od 10 metrů do 35 metrů. Lze zde spatřit i kanice a občas manty.

Jack Fish Alley (úroveň obtížnosti pokročilý) – místo s velkou bílou skvrnou na útesu, který je dobrým poznávacím bodem pro tuto lokalitu. Jsou zde některé zajímavé jeskyně plné ryb. Výborné místo na podvodní fotografování. V písku lze narazit na rejnoky, nezřídka narazíte i na bělocípé žraloky.

Útes Gordon (úroveň obtížnosti střední) se nachází v Tiranské úžině, prozkoumat tu lze vrak lodi Lovilla, která najela na mělčinu v roce 1981. Bohatý mořský život, možnost zahlédnout kladivouny, žahavce rohovitky a spousty barevných útesových druhů ryb.

Vrak Dunraven  (úroveň obtížnosti střední) – britský parník v národním parku Ras Mohammed, má dvě části, z nichž obě jsou prostupné, mořský život je zde bohatý, k vidění ropušnice, pyskouni a jiní.

Ras za'atar (úroveň obtížnosti střední), také v národním parku Ras Mohammed, Ras za'atar se nachází na jižní straně Marsa Bareika. Ideální místo pro spatření delfínů pod vodou.

Shark and Yolanda (úroveň obtížnosti pokročilý) také nachází v národním parku Ras Mohammed, bylo v Top 10 světových potápěčských lokalit po mnoho let. Ponor začíná obvykle na Shark Reefu, kde budete moci spatřit barakudy, hedvábné žraloky a chňapaly, postupem také tuňáky, modrouny tanečníky a občas kladivouna. POZOR!!!! – proudy zde mohou být silné a nepředvídatelné, nepodceňte tedy přípravu.

Útes Jackson (úroveň obtížnosti pokročilý) se nachází v Tiranské úžině, toto místo je hnízdiště žraloků kladivounů. Je to nejsevernější útes Tiranské úžiny. Je zde vrak lodi Lara, obvykle se zde pozorují žraloci, želvy, mnoho druhů velkých ryb, obrovská rozmanitost různých korálů a mořských hub.

Vrak SS Thistlegorm (úroveň obtížnosti pokročilý) – nachází se v průlivu Gubal, je to největší atrakce Rudého moře, kdy generuje Egyptu větší příjmy než pyramidy. Toto místo je klasifikováno jako válečný hrob, a tudíž je tu potápění nezákonné, ale i přesto to nezastaví tisíce lidí k ponoru. Loď byla potopena v roce 1941, vezla dodávku určenou pro britskou armádu, která zahrnovala zbraně, motocykly, džípy, nákladní auta, pušky, rádiové vybavení, střelivo atd. Thistlegorm je rájem pro milovníky vraků, lze zde pozorovat barakudy a lovící tuňáky a kanice.

Ukázkové ceny potápění a potápěčských kurzů Sharm El Sheikh naleznete ZDE.

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Výsledky hledání
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay Ghazala Beach starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice
Polopenze
Hodnocení:
4,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyVídeň 7 604 Kč-15 % Detail
 14.12.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyVídeň 7 604 Kč-15 % Detail
 11.1.2019 8 dní Polopenze leteckyleteckyVídeň 7 604 Kč-15 % Detail
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay Sharm Resort starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice
All inclusive
Hodnocení:
4,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
450 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 302 Kč-16 % Detail
 18.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 302 Kč-16 % Detail
 25.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 302 Kč-16 % Detail
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh Siva Sharm starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice
All inclusive
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 598 Kč-18 % Detail
 14.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 598 Kč-18 % Detail
 11.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 867 Kč-19 % Detail
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay Sharm Plaza starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice
All inclusive
Hodnocení:
4,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Tobogány
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 679 Kč-36 % Detail
 14.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 679 Kč-36 % Detail
 11.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 679 Kč-36 % Detail
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh Falcon Hills starstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
4,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
850 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
 1.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
 4.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 490 Kč-42 % LM Detail
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh Coral Hills Sharm starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Katovice, Varšava
Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
4,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
1000 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
 1.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
 4.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 8 990 Kč-42 % LM Detail
LM
Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay Falcon Naama Star hotel starstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
3,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
500 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
 1.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay Ghazala Gardens starstarstarstar
Hotel
letecky
Vídeň, Bratislava, Katovice
All inclusive
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
400 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 9 055 Kč-24 % Detail
 18.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 9 055 Kč-24 % Detail
 25.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 9 055 Kč-24 % Detail
LM
FM
Egypt » Sharm El Sheikh » Ras Om El Sid The Grand Hotel Sharm el Sheikh starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice
All inclusive
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 9 162 Kč-20 % Detail
 14.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 9 162 Kč-20 % Detail
 11.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 9 834 Kč-28 % Detail
LM
Egypt » Sharm El Sheikh Panorama Naama Heights starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
2,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
900 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 290 Kč LM Detail
 1.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 490 Kč LM Detail

další nabídky >