Eurovíkend Atény, zájezdy do Atén, eurovíkend athény

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Atény

Proč navštívit Atény? 

Město protikladů - kde poklady z minulosti jsou doplněné divy současnosti. Zatímco Acropolis se tyčí nad hlavním městem, moderní Atény se rozvíjí přímo pod ním a vyzařují svěží, městský pocit. Eurovíkend Athény je dovolená, při které poznáte opravdu mnoho. 

Tato kosmopolitní metropole je jednou z nejstarších v Evropě. Vyznačuje se živou noční scénou a pulsujícím životem v ulicích. Pokud jste milovníci historie,  objevte v Aténách historické dědictví v archeologickém parku (Archaeological Park). Projděte se po nádherné pěší promenádě a obdivovujte, jak se tato městská krajina lehce kombinuje s ruinami, které představují vznešenost athénské minulosti. Poslouchejte živou hudbu ve staromódních tavernách ve čtvrti Plaka nebo si vychutnejte večeři v restauraci Funky Gourmet v Keramikos, jejíž kuchyně je oceněna michelinskou hvězdou a je obklopena galeriemi a divadly.

Památky v Aténách

Výlet do Athén by nebyl úplný bez návštěvy Akropole, nepochybně nejslavnějšího místa ve městě. Nepřehlédnutelný kopec se nachází v centru města a obsahuje shluk starobylých ruin. Navštivte národní archeologické muzeum, které je plné starověkých artefaktů nebo navštivte impozantní chrám Temple of Olympian Zeus.

Co ochutnat v Athénách

Najdete zde spoustu možností, kde si pochutnat na typické řecké kuchyni. Zastavte se například na náměstí Piazza Duomo v kavárně a restauraci Mitropoleos. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu moussaku. Pokud se chcete kochat výhledem na Akropoli, požádejte si o střešní posezení v restauraci Strofi.

Doprava do Athén

Nejpohodlněji se do Řecka dostanete samozřejmě letecky. Ceny letenek se pohybují již kolem 5 000 Kč za zpáteční let. Pokud nepatříte mezi milovníky letadel, můžete využít pozemní cesty (autem či autobusem) přes Balkán, nebo lze dojet do Itálie a odtud se přeplavit do Řecka trajektem.

Počasí Atény

Počasí Atény