Eurovíkend Dublin, prodloužený víkend Dublin

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Dublin

Dublin

Dublin, město s nádhernou gregoriánskou architekturou, půvabnými restauracemi a malebnými plážemi, je snadné si zamilovat.

Dublin je hlavním městem Irské republiky a je největším městem v Irsku. Nachází se na východním pobřeží Irska s výhledem na Dublin Bay. Město je obklopeno tzv. větším Dublinem (Greater Dublin), kde mohou turisté obdivovat velké množství malebných přímořských vesnic, vrcholky hor a venkovské oblasti a to vše pouze půl hodinky od centra města.

Proč navštívit Dublin?

Guiness, whisky, hodně muziky za relativně málo peněz, doprava do Dublinu letecky je pohodlná, ubytování v Dublinu může být cenově velmi zajímavé, blízkost pobřeží a krásných pobřežních městeček a pláží, zajímavé zámky a hrady v okolí, jídlo, hudba, architektura, historie, hospůdky, zkrátka důvodů, proč navštívit Dublin je nespočet!

Whisky a pivo

Když se řekne whisky, většina z nás si představí Irsko. První whisky byla vyrobena v Irsku v 7. století, největší rozkvět země zaznamenala v 18. století, kdy zde bylo více než 1000 lihovarů. Dnes existuje pouze malé množství palíren, nicméně ty se těší velké úctě a jsou při jakékoliv zastávce v Dublinu na seznamu must-see atrakcí.

Prohlídku doporučujeme například palírnu Old Jameson Whisky, která je známá po celém světě a můžete se zde dozvědět více o tradičním výrobním procesu.

K symbolům Dublinu i celého Irska patří také pivo Guiness. Muzeum piva Guinness byste v Dublinu neměli určitě opomenout a stejně tak návštěvu některé z místních hospůdek, kde si za doprovodu irské hudby toto slavné irské pivo vychutnáte nejlépe.

Muzea a galerie

Dublin má řadu fantastických muzeí a galerií, které potěší návštěvníky každého věku. Národní galerie Irska obsahuje více než 2 500 obrazů, včetně slavných děl Van Gogha, Picassa a Moneta. Jiné části sbírky jsou různé sochy, grafiky a kresby.

Stejně tak působivé je Národní muzeum Irska na Kildare Street, kde jsou k vidění sbírky keltského a středověkého umění.

Irská hudba

Irská hudba byla zpopularizována po celém světě kapelami jako The Pogues a Dubliners, ale právě v místních hospodách je tato hudba nejvíce doma. Cobblestone v ulici North King Street je jedním z nejlepších míst, kde můžete poslouchat tradiční hudbu, ale kde vám také natočí pivo z obrovské škály značek.

Brazen Head v ulici Bridge Street je další dobrým místem k poslechu irské lidové hudby. V průběhu let zde vystupovali také Van Morrison anebo Tom Jones.

Rozhodně také navštivte Temple Bar. V této čtvrti kdysi začínali i slavní U2. Zde můžete navštívit stylové kluby, bary a restaurace nebo poslouchat zajímavé muzikanty všeho druhu.

U2 Dublin

Slavná irská kapela U2 pochází právě z Dublinu 

Pláže

Pláže pravděpodobně nejsou první věcí, která se vám vybaví, pokud si spojíte Dublin a dovolená. Nicméně budete možná překvapeni, ale je jich tu spousta a uspokojí snad každého.

Jen pár kilometrů od centra Dublinu je Skerries, malebné přímořské městečko známé pro své rybaření a tradiční hudební festival, který se zde koná každý rok.

Na jih od Dublinu je Killney, pobřežní vesnice s krásnými výhledy a mimochodem je domovem některých slavných osobností Irska jako například Van Morrison, Bono Vox a Enya.

Dublin – město literatury

Dublin se stal Městem literatury UNESCO v roce 2010 jako uznání za jeho bohatou literární historii. Z města pocházejí takoví spisovatelé jako George Bernard Shaw, Oscar Wilde, Samuel Beckett, anebo autor Draculy Bram Stoker. Zajímavostí je, že James Joyce do Dublinu zasadil mnoho z jeho největších románů, včetně románů Odysseus a Dubliňané.

Dublinský hrad (Dublin Castle) je dalším místem, které musíte během vašeho pobytu navštívit. Hrad byl postaven Normany ve 13. Století a hrad byl sídlem anglických místodržících a sloužil k reprezentačním účelům. 

Počasí Dublin

Počasí v Dublinu