Eurovíkend Glasgow, dovolená Glasgow

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Glasgow

Proč do Glasgow?

Glasgow je hlavně moderní město, kde najdete skvělé možnosti nakupování anebo bohatý noční život. Glasgow leží na řece Clyde na západním pobřeží země v jedné z nejprůmyslovějších oblastí celé Británie a byl opakovaně jmenován jako nejlepší místo ve Velké Británii pro nakupování mimo Londýn a oplývá mnoha deco restauracemi, unikátními obchůdky, kulturními centry a více než 30 galeriemi a muzei. V neposlední řadě se zde konají i umělecké akce a festivaly a nejen proto paří k magnetům na turisty v Británii. Místní divadla, galerie a koncertní síně patří mezi světovou špičku.

Jak poznat Glasgow

Nejsnazší variantou jak poznat Glasgow je hop-on hop-off dvoupatrovým autobusem. Podívejte se na všechny hlavní památky díky 21 pohodlně umístěným zastávkám kolem města. Celá trasa trvá přibližně 105 minut, autobus z každé zastávky odjíždí každých 15 minut. Vstupenky jsou platné pro 1 nebo 2 po sobě jdoucí kalendářní dny.

Atrakce Glasgow

Za návštěvu rozhodně stojí místní muzeum svatého Munga, patrona města, které nabízí náhled do kultur různých světových náboženství a je považováno za nejvýznamnější historickou památku v Glasgowě. Určitě nevynechte galerii moderního umění nebo interaktivní Centrum vědy. Minout byste také neměli Provand's Lordship, což je nejstarší dům v Glasgowě.

Glasgow se rovněž může chlubit obrovským Národním stadionem Hampden Park, kde hrají své fotbalové zápasy místní rivalové – fotbalové kluby Celtic a Rangers.

Glasgow Skotsko zájezdy

Glasgow a čaj

Pokud jste milovníkem čaje, budete milovat Glasgow. Skvělé čajovny jsou rozesety po celém městě, doporučujeme vám navštívit některý z architektonických skvostů, například Willow Tea Rooms a Café Art Lovers, které navrhl slavný architekt Charlese Rennie Mackintosh, rodák z Glasgow a oba nabízejí skvělé jídlo a pití.

Nakupování Glasgow

Glasgow byl opakovaně jmenován jako nejlepší místo ve Velké Británii pro nakupování mimo Londýn. Výborné nákupy jsou v Princes Square a Buchanan Galleries, nákupní galerii, která je plná obchodů se značkovým zbožím a návrhářskými butiky jako Liberty a Burberry.

Tip na jednodenní výlet

Unikněte ruchu města Glasgow a vydejte na západ na jednodenní zájezd do Oban a West Highland! Tato úchvatná oblast Skotska obsahuje pobřeží, rašeliniště a hory, které ukazují dramatickou krásu West Highlands. Ve městě nabízejí jednodenní zájezdy s průvodcem, určitě stojí za to. Prozkoumejte útulné vesnice Oban, Luss a Inveraray. První zastávkou bude vesnice Luss, která leží na západním břehu jezera Loch Lomond - největší sladkovodní jezero Británie. Projděte si strašidelně krásné zříceniny hradu Kilchum na břehu jezera Loch Awe. Viktoriánské přímořské městečko Oban nabízí možnosti ochutnat nejčerstvější mořské plody. Myslete však na to, že nejlépe je sem přijet ještě dopoledne. Po obědě si dejte procházku k věži McCaig, nádhernému žulovému letohrádku, který dominuje městu od roku 1895. Na zpáteční cestě do Glasgow bude zastávka v Inveraray, malebné vesnici, která lemuje břehu jezera Loch Fyne a s typickými bílými domy. 

Doprava do Glasgow

V současné době nelétá do Glasgowa ve Velké Británii přímo z Prahy žádná letecká společnost. Lety do Glasgowa s přestupem nabízí například British Airways nebo KLM. Od května 2015 plánuje linku britská nízkonákladová společnost Jet2.

Z letiště v Glasgow (13 km od centra poblíž měst Renfrew a Paislese) se nejrychleji do centra dopravíte pomocí Glasgow Shuttle za 5 liber. Levněji autobusem číslo 60 na stanici Paisley Gilmour Street a odtud vlakem do cíle.

Doprava z Glasgow do Edinburghu

Mezi Glasgow a Edinburghem vzdálených cca 70 km jezdí každou hodinu několik vlaků. Jízdenku pořídíte za necelých 13 liber. Glasgow je také výborným startovacím bodem pro návštěvu skotské přírody.

Sleva 500