Eurovíkendy Lisabon, dovolená v Lisabonu

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Lisabon

Lisabon

Lisabon je po Aténách druhým nejstarším hlavním městem v Evropě, kdysi domovem největších světových mořeplavců, jako je Vasco da Gama či Magellanes.

Lisabon, hlavní město Portugalska, je ideální destinací pro strávení prodlouženého víkendu. Lisabon si zamilujete i díky tomu, že nabízí nespočet zajímavostí, včetně nádherných historických staveb, širokých tříd a rušného námořního přístavu nebo proslulých žlutých lanovek.  Pokud hledáte historii a skvělou zábavu v jednom, eurovíkend v Lisabonu je jasná volba.

Proč jet do Lisabonu?

Lisabon je jedním z největších světových historických měst s velkým množstvím atrakcí a kulturních památek, které je rájem pro pěší turisty a fotografy.

Lisabon je oficiálně nejlevnější hlavní město v západní Evropě a nabízí opravdu velmi zajímavý poměr ceny a kvality.

Jeho mírné klima z něj činí ideální destinací pro návštěvu po celý rok. I v zimě v Lisabonu teploty zřídka klesnou pod 10°C.

Kromě toho je Lisabon jediným evropským hlavním městem, které se nachází tak blízko písečné pláže, která umožňuje návštěvníkům spojit kulturu se zábavou u moře.

Když k tomu přidáme fakt, že je považováno za jedno z nejbezpečnějších evropských metropolí, dostává se v žebříčku potenciálních kandidátů na návštěvu hodně vysoko.

Atrakce v Lisabonu

To, čím je Eiffelova věž pro Paříž nebo Big Ben pro Londýn, tak je Belémská věž pro Lisabon. Tato věž, která je ve městě nefotografovanější památkou a stojící osaměle na pobřeží řeky Tejo, je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a spolu s nádherným klášterem svatého Jeronýma by určitě měla být na vašem seznamu památek, které musíte navštívit.

Určitě nevynechejte jízdu tramvajovou linkou č. 28, kdy samotná jízda už je zážitkem. Tramvaj projíždí nejznámějšími místy Lisabonu (začíná na Martim Moniz před hotelem Mundial a projede staré čtvrti Graca, Alfama, Baixa, Bairro Alto - Chiado, Estrela). Dojedete i na jednu z dalších památek – hrad Castelo  de Sao Jorge. Tento hrad je mimochodem jednou z nejvýše položených památek města. Kromě návštěvy hradu si nezapomeňte udělat procházku po zahradách a hradbách s krásnými panoramatickými výhledy.

Čtvrť Alfama je dalším místem na seznamu, kam zavítat. De facto je tato čtvrť přímo pod hradem a nasát zde můžete starodávnou atmosféru a pozorovat zde práci starých řemeslníků a ochutnat navíc výbornou kávu.

Zajímavostí jsou také lisabonské lanové dráhy (elevadores), které jsou součástí místní veřejné dopravy. Tyto lanové dráhy pomáhají obyvatelstvu vyhnout se výšlapům do strmých kopců.

Unikátním dopravním prostředkem je pak 45 metrů vysoký kolmý výtah Elevador de Santa Justa.

Nakupování v Lisabonu

Lisabon je pro vyznavače nákupů ráj. Lisabon je stále ještě levnější destinace v západní Evropě, máte trochu extra kapesného, určitě věnujte nějakou chvilku nákupům.

Avenida da Liberdade je místo, kde najdete mezinárodní butiky známých návrhářů, zatímco obchody portugalských designérů se nacházejí ve čtvrti Bairro Alto a Chiado. Colombo, jeden z největších nákupních center v Evropě, stojí za návštěvu už jen pro jeho velikost.

Na místech jako Pão de Açúcar Gourmet najdete dobré jídlo a v Cacao Sampaka si zase vyberete z nesčetného množství čokolád.

Noční život v Lisabonu

Noční život Lisabonu je považován za jeden z nejlepších v Evropě. Hlavní oblasti, kam vyrazit za nočním životem, jsou Santos, Alcântara, Bairro Alto a Docas. Ve čtvrti Bairro Alto, kde stojí jeden bar vedle druhého, se večer schází snad všichni a v současné době je považována za centrum nočního života pro mladé lidi. Odtud se pokračuje na nedaleké diskotéky a opravdu to tu žije až do pozdních ranních hodin.

Ubytování v Lisabonu

Stejně jako ve všech velkých městech, i v Lisabonu najdete poměrně hustou síť hotelů a apartmánů všech cenových kategorií. Doporučujeme ubytovat se spíše v centru města nebo poblíž stanice metra a vyhnout se tak zdlouhavému dojíždění autobusy.

Doprava do Lisabonu

Nejlepší a nejpohodlnější je samozřejmě letecká doprava. Na naše eurovíkendy se létá převážně se společností TAP Portugal.

AEROBUS odjíždí hned od příletové haly lisabonského letiště. Do centra města jezdí každých 20 minut a jízdenka stojí 3 EUR na osobu. Z letiště se do centra města můžete dostat i metrem, protože od roku 2012 spojuje letiště červená linka do stanice Saldanha (finanční centrum Lisabonu), cesta trvá pouhých 15 minut. Můžete si koupit jednosměrnou jízdenku na 1,40 EUR.

Turistické jízdenky na čtyři nebo sedm dní platí i v metru. Výhodná je také Lisboa Card, která opravňuje navíc volný vstup do muzeí a dalších pamětihodností.

Počasí v Lisabonu

Sleva 500