Eurovíkend Berlín, prodloužený víkend Berlín

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Berlín

Berlín

Hlavní město Německa je často podceňováno, i když ve skutečnosti je zde ohromující výběr aktivit, které lze v Berlíně podniknout. Toto jedinečné město nabízí světoznámé památky, fascinující historie, vynikající nakupování a rušný noční život.

Proč do Berlína?

V Berlíně se setkává bohatá historie a ultra-moderní ráz. Určitě navštivte Checkpoint Charlie, což je patrně nejznámějším hraničním přechodem Berlína z doby studené války a nebo East Side Gallery. Jedná se o jedno z mála míst v městě, kde ještě můžete spatřit část berlínské zdi. Zdejší Musejní ostrov, což je komplex pěti muzeí, je zapsán na seznamu kulturního světového dědictví UNESCO. Berlín nabízí také skvělé možnosti pro nakupování ať už od luxusních obchodních domů nebo podivné bleší trhy. Poté si dejte koktejl v některém ze stylových barů.

Dominanty Berlína

Největšími dominantami Berlína jsou určitě Televizní věž a Braniborská brána. Televizní věž, která dosahuje výšky 368 metrů a je 4. nejvyšší stavbou Evropy, je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí a ročně jí navštíví až milion turistů a je přímo u náměstí Alexanderplatz.

Nakupování v Berlíně

Pokud jste shoppoholici, navštivte proslulý berlínský obchodní dům KaDeWe. Za značkovými obchody se vydejte na elegantní Kurfürstendamm nebo Friedrichstrasse. Pro úlovky za výhodné ceny zamiřte na bleší trhy nebo do butiků ve stylovém Hackescher Markt a bohémské čtvrti Prenzlauer Berg.

Berlin Pass

Skvělou variantou, jak poznat Berlín, je pomocí Berlin Passu. Poskytuje volný vstup do více než 50 hlavních berlínských zajímavostí, včetně Checkpointu Charlie. Berlin Pass má další nezbytnou výhodu a tou je možnost neomezeného využívání veřejné dopravy a turistického hop-on-hop-off autobusu. Dvoudenní Berlin Pass vás přijde na necelých 80 EUR. Kompletní ceník naleznete ZDE.

Doprava do Berlína

Nejvýhodnějšími variantami, které se nabízejí pro cesty do Berlína, jsou autobus a nebo vlastní doprava. Autobusy vás dovezou cca za 4 hodiny (z Prahy) nebo 7 hodin z Brna, přímo do centra města. Díky husté síti německých dálnic a jejich užívání bez poplatku je varianta vlastní dopravou ideální. Eurovíkendy letecky jsou vzhledem k nákladovosti velmi vyjímečné.

Počasí Berlín

Počasí Berlín