Eurovíkend Budapešť, prodloužený víkend v Budapešti

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Budapešť

Proč do Budapešti?

Vychutnejte si prodloužený víkend v Budapešti. Romantická, kosmopolitní a žijící evropská destinace – to je Budapešť, která se vynořila ze stínu své minulosti v kultivované světové město. Celoroční kulturní akce a památky, které jsou součástí světového dědictví UNESCO znamenají, že toto půvabné město nikdy neztratí svoji přitažlivost.

Prozkoumejte vše, co tato metropole nabízí – nachází se zde více než 100 muzeí, krásné venkovní prostory a okouzlující středověké zajímavosti. Projděte se po ulicích Budapešti a obdivujte moderní architekturu, která je umístěna mezi nadčasovými secesními stavbami, na kterých můžete vidět „jizvy“ od druhé světové války. Krása tohoto města je v kontrastu historie s designem. Prolínají se zde městské hospůdky s módními designovými obchody a lázněmi světové úrovně. Vyzvěte někoho k šachové hře v Széchenyi tureckých lázních, obdivujte Castle Hill během noční prohlídky, kdy se krásně rozzáří a nechte se ohromit sezónní slávou města na festivalech nebo během vánočních trhů.

Památky Budapešti

Projděte se středověkými uličkami, které obklopují Castle Hill, nebo navštivte Buda Castle, královský palác ze 13. století. Obdivujte nádhernou secesní architekturu, zatímco se budete procházet podél bulváru Andrassy a dozvíte se něco o maďarské historie na Náměstí hrdinů. V letních měsících doporučujeme navštívit kavárnu Rivalda. Pokud patříte mezi milovníky nočního života, navštivte klub A38, který se nachází v útrobách staré lodi.

Nákupy v Budapešti

Pokud máte rádi nákupy, projděte se po dlouhé pěší zóně Vaci Utca, zastavte se na Velké tržnici a poté můžete zamířit na náměstí Vörösmarty, kde můžete poobědvat ve slavné kavárně Gerbeaud.

Památky v Budapešti

V samém srdci středověké Budapešti se nachází Castle Hill, který se vyznačuje dlážděnými ulicemi, úzkými uličkami a náměstími, které mají jedinečnou atmosféru. Navštivte maďarské národní muzeum nebo se vydejte do lázní Gellért. Užijte si celý den v městském parku, který je považován za perfektní celoroční atrakci - zkuste bruslení v zimě a v létě si vychutnejte piknik na zdejších trávnících.

Kam zajít na něco dobrého k jídlu...

Navštivte vyhlášenou restauraci a pivnici Karpatia, která je jednou z nejstarších restaurací v Budapešti a je známá pro moderní kuchyni s atmosférou romské hudby. Povečeřte na lodi na Dunaji ve Spoon Café, kde můžete obdivovat nádherný výhled na hrad a řetězový most, který byl prvním kamenným mostem postaveným přes Dunaj.

Počasí Budapešť

Počasí Budapešť