Eurovíkend Edinburgh, prodloužený víkend v Edinburghu

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Edinburgh

Edinburgh, Skotsko

Edinburgh je pravděpodobně jedno z nejkrásnějších míst v Evropě, ve kterém vás uvítají bohatá kultura, historie, úžasné výhledy a rušný noční život. Edinburgh je ideální destinace pro návštěvu celé rodiny, město je prakticky kulturním, politickým, ale i finančním centrem Skotska.

Samotné město je snem fotografů - úžasná architektura, dlážděné uličky zdobí staré názvy ulic, které vedou k starým tavernám…

Proč do Edinburghu?

S obrovským množstvím historických a kulturních zajímavostí je co vidět a objevovat při každém pobytu v Edinburghu. Objevte interiéry hradu Edinburgh a zažijte velkolepou slavnost Military Tattoo, každoroční oslava s nezapomenutelným večerem plným hudby, divadla a tance.

Památky Edinburghu

Edinburgh má bohatou historii a nabízí nepřeberné množství neobvyklých atrakcí pro ty, kteří se chtějí ponořit hluboko do jeho minulosti. Těch je nejvíce ve Starém městě (Old Town). Edinburgh Castle (Edinburghský hrad) je vůbec nejnavštěvovanější památkou v celém Skotsku. Ulice, která začíná právě u hradu, je považována za vůbec nejkrásnější na světě (The Royal Mile). Vedou až k paláci Holyrood, který je majetkem britské královské rodiny. Celou historickou třídu lemuje nespočet obchodů se suvenýry a tradičními skotskými výrobky, restaurace, historické budovy, kostely, stojí tu také nejslavnější katedrála země St. Giles a několik muzeí (např. Válečné muzeum, Edinburské muzeum) – právě toto je turisticky nejoblíbenější část Edinburghu.

Návštěva Edinburghu je také ideální pro ty, kteří jsou dobrodružné povahy. Po náročném stoupání na vrchol Arthur Seat budete odměněni krásným panoramatickým výhledem na město. Poté navštivte Scotch Whisky Experience - fascinující atrakce odhalující procesy, jak je tradiční alkoholický nápoj vyroben a zahrnující povinné ochutnávky.

Ubytování Edinburgh

Stejně jako ostatní velká města, tak i Edinburgh nabízí bohatou nabídku jak levného, tak velmi drahého pětihvězdičkového ubytování. Pokud budete chtít ušetřit, město nabízí několik hostelů, kde ceny začínají již na 10 librách za noc, průměrný tříhvězdičkový hotel lze pořídit od 60 liber.

Doprava do Edinburghu

Nejsnazší varianta je samozřejmě letecká doprava. Z Prahy se do Edinburghu létají nízkorozpočtové easyjet, kdy při dobré kombinaci se dají letenky pořídit již od 2000 korun. Z letiště se dostanete do centra pomocí Airlink 100, který jezdí každých 10 minut (cesta do centra trvá přibližně 30 minut, jízdenka cca 4 libry). Levnější, ale delší variantou, je Service 35 (přibližně hodina cesty, jízdenka necelé 2 libry).