Eurovíkendy Madrid, dovolená v Madridu

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Madrid

Madrid a dovolená v Madridu

Objevte „žijící“ hlavní město Španělska Madrid pomocí eurovíkendu. V tomto kulturním centru na Vás čeká fascinující směs tradic a moderny. Kultovní památky, světové umění, vynikající nákupy nejen v buticích, ale i na bleších trzích a rušný noční život – ano, to vše je v nabídce v kosmopolitním Madridu. Nesmíme zapomenout ani na místní kuchyni - před tím než protančíte noc ve „flamenco“ barech, se posilněte například tradičním pokrmem tapas.

Nákupy v Madridu

Nakupovat se dá v Madridu jednak v luxusních obchodních domech a buticích podél Grand Via ale i například na bleším trhu Mercado San Miguel, kde ochutnáte i místní výborné jídlo a pití – doporučujeme například churros namočené v horké čokoládě.

Pokud patříte mezi milovníky nákupů, navštivte obchodní dům El Corte Inglés. Dobrým praktickým suvenýrem jsou i plátěné boty espadrilles z Casa Hernanz na Plaza Mayor. Pokud rádi nakupujete ve slevách, zamiřte na legendární bleší trh El Rastro.

Do Madridu za nezapomenutelnými zážitky

Asi nejznámější atrakcí ve městě je Královský palác, neboli Palacio Real. Je to oficiální madridské sídlo krále Juana Carlose a jeho rodiny.

Pokud trávíte dovolenou v Madridu s dětmi, vezměte je do bývalého cirkusu Teatro Circus Price. Jestliže si chcete odpočinout, vyražte na poklidnou procházku podél řeky do parku Salon de Pinos. Také můžete zamířit na výstavu do pozoruhodného Palacio de Cristal v ohromujícím parku El Retiro. V případě, že jste přijeli za romantikou, navštivte nezapomenutelný starověký egyptský palác The Temple of Debod – nejpůsobivější je to při západu slunce!

Pokud patříte mezi muzejní typy, zajděte do muzeí Zlatého trojúhelníku (The Golden Triangle of Art), do které se řadí následující tři muzea, která najdete kousek od sebe: Prado Museum, Reina Sofia Museum a Thyssen – Bornemisza Museum.

Opomenout samozřejmě nesmíme ani býčí zápasy, které jsou označovány výrazem korida. Býčí aréna Las Ventas je nejvýznamnějším španělským dějištěm koridy, nachází se na východě Madridu ve čtvrti Guindalera a lehce se sem dostanete metrem.

Noční život v Madridu

Ponořte se do nočního života v Madridu a vychutnejte si ho plnými doušky - popíjejte Black Mojito a zároveň se při tom kochejte výhledem na město na stylové střešní terase hotelu ME Madrid. Sledujte vzrušující flamenco v Café de Chintas nebo se vydejte do čtvrti Huertas za návštěvou koktejlových barů.

Doprava do Madridu

Letecky do Madridu je jedoznačně nejlepší variantou. Z Prahy létají aerolinky na mezinárodní letiště Barajas. Ceny eurovíkendů do Madridu se pohybují již od 8 000,- bez tax.

Počasí Madrid

Počasí v Madridu

Sleva 500