Eurovíkend Stockholm, prodloužený víkend ve Stockholmu

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkend Stockholm Švédsko

Stockholm

Nezáleží na tom, zda si chcete ve Stockholmu užít nákupy, noční život, objevování muzeí či návštěvu historických památek – ve všech případech Vám totiž Stockholm dokáže Vaše potřeby plně uspokojit. Překrásnékosmopolití hlavní město Švédska čeká na Vás, až toto vše objevíte.

Díky třpitivým vodním cestám, které se vinou kolem žlutých a červenohnědých budov a rozlehlých zelených parků, je Stockholm jedním z nejmalebnějších měst vůbec.

Stockholm Card

Se Stockholm Card máte možnost vidět ve Stockholmu více a zaplatit méně. Tato karta je cestou k různorodým aktivitám – ráno ji využijete k návštěvě muzea, po obědě k prohlídce královského paláce a ještě Vám zbyde spousty času na návštěvu ostatních památek. Můžete si vybrat délku platnosti karty, kterou si samozřejmě přizpůsobíte délce návštěvy ve Stockholmu. Další výhodou karty je, že si můžete užívat neomezenou jízdu místní veřejnou dopravou, poskytuje vstup zdarma do více jak 80 muzeí a atrakcí, můžete si koupit zlevněné lístky do IMAX kina a spousty dalších výhod... Kartu na 3 dny pořídíte přibližně za 2 400 Kč (825 SEK).

Royal Canal Tour

Ve Stockholmu si můžete udělat krásné odpoledne i projížďkou na lodí, která Vás proveze po místních azurových kanálech a během jízdy se můžete kochat stockholmskými památkami. Projížďky začínají u kanálu Djugarden, během projížďky uvidíte například skupinu ostrovů nazývající se Fjäderholmarna, dům prince Eugena (Prince Eugen’s Waldemarsudde), námořní museum Vasa či nejznámější distrikty Södermalm a Slussen.

Stockholm Bridges Tour

Další variantou projížďky na lodích, při které můžete ocenit krásy Stockholmu je Stockholm Bridge Tour. Na této poklidné dvouhodinové plavbě kolem malebného švédského hlavního města, budete proplouvat pod elegantními stockholmskými mosty a zároveň se těšit nádhernými výhledy na město. Během plavby si můžete vyfotit Staré Město, Djurgården a část Södermalm.

Nákupy ve Stockholmu

Ze Stockholmu si můžete přivést krásné suvenýry – například ručně vyřezávané sošky slavných osobností (obchod Gunnarssons Träfigurer). Další variantou je také kvalitní oblečení z obchodu Castor Konsthantverk ve čtvrti Gamla Stan (ve Starém městě). V nákupním domě Åhlens nakoupíte vše od knih po kosmetiku.

Stockholmské atrakce

Udělejte nepřeberné množství fotek u medově zbarvených středověkých staveb Starého Města ve Stockholmu – v Gamla Stan. Zajděte se podívat na neuvěřitelně zachovalý vrak lodi do Vasa muzea, nebo na okamžik vkročte do Švédska minulosti ve Skansen Muzeum, který je pod širým nebem.

Co rozhodně nesmíte vynechat, tak to je překrásný palác Drottningholm, který slouží jako residence královské rodině a nádherná Stockholm City Hall (stockholmská radnice).

Restaurace Stockholmu

Pokud patříte mezi milovníky jídla, navštivte restauraci u švédské státní opery Bakfickan, kde ochutnáte vynikající jídla švédské kuchyně. Popíjejte mojito na zahrádkách restaurací a zastavte se na něco dobrého v restauraci na Fredsgatan 12, která vyhrála cenu za nejlepší kuchyni.