Eurovíkendy Vídeň, zájezdy do Vídně

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Eurovíkendy Vídeň

Proč do Vídně?

Hlavní město Rakouska je ideálním místem pro letní dovolenou v podobě prodlouženého víkendu. Navštivte Vídeň i na podzim a zavítejte na místní tržiště a do tradičních hospůdek, kde můžete ochutnat místní víno ​​a slavný vídeňský řízek, nebo si odpočinout v některé z nejstarších evropských kaváren s nejlepšími dorty a dezerty. Pokud sem zavítáte v zimě, nenechte si ujít slavný městský vánoční trh.

V historickém centru města najdete příklady středověké a barokní minulosti, s úžasnou architekturou, velké hrady, nádherné zámky a malebné zahrady. Hudba je stále významnou součástí města – vychutnejte si na jeden den výjimečnou akustiku Státní opery a v den druhý živou atmosféru živého jazzu a blues.

Atrakce Vídně

Užijte si návštěvu světoznámého paláce Schönbrunn, bývalého letního sídla císařské rodiny, který je považován za jeden z nejkrásnějších barokních paláců v Evropě. Dnes je palác součástí kulturního dědictví UNESCO kvůli svému historickému významu.

Dalšími top památkami Vídně jsou katedrála Sv. Štěpána, Hofburg, který se považuje za oficiální sídlo habsburské monarchie a nebo Mozarthaus, kde najdete expozice věnované slavnému hudebnímu skladateli.

Při své návštěvě Vídně rozhodně nevynechte zábavní park Prater, jehož hlavní dominantou je ruské kolo.  

Za návštěvu určitě stojí také vídeňská zoo, která se nachází v nádherně udržovaném schönbrunnském parku a je vůbec tou nejstarší zoologickou na světě.

Jak poznat Vídeň?

Nejsnazší variantou jak poznat Vídeň je hop-on hop-off autobusem. Podívejte se na všechny hlavní památky díky 15 pohodlně umístěným zastávkám kolem města.

Vídeňská hromadná doprava je nadprůměrně dobrá. Nejlepším dopravním prostředkem pro pohyb po městě je metro, případně tramvaj, autobus nebo příměstský vlak S-bahn. Vídeňské metro má 5 linek, vyplatí se koupit si denní nebo třídenní jízdenku – podle toho, jak dlouhý pobyt ve Vídni plánujete.

Počasí Vídeň

Počasí Vídeň