LYŽOVÁNÍ ITÁLIE 2018, zimní dovolená Itálie

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY ITÁLIE 2017/2018

Lyžování v Itálii

Italské hory si nacházejí stále více příznivců i mezi českou klientelou a lyžařské zájezdy do Itálie jsou stále poplulárnější. Místní zimní střediska zatím nejsou tolik známá jako například ta rakouská, ale zdejší lyžování je nezapomenutelným zážitkem. Cesta do Itálie je sice o něco delší než cesta do Rakouska, ale najdete zde široké, udržované a hlavně nepřelidněné sjezdovky.

Italské Dolomity nabízí více jak 3300 km upravených sjezdovek různých obtížnosti v tom správném poměru pro začátečníky, malé děti, rodiny až pro nejpokročilejší lyžaře.

Pokud se tedy skutečně vydáte za naše hranice, a to konkrétně právě do Itálie, buďte si jisti, že chybu neuděláte. Zimní dovolená a zájezdy za lyžováním Itálie jsou právě prodeji, vyberte si z naší nabídky zájezdů do Itálie!

Proč právě jet lyžovat do Itálie?

  • Extrémně výhodné finanční podmínky (lyžování, ale i veškeré služby jsou v Itálii na stejné úrovni jako v sousedních státech, přitom ale mnohdy levnější)

  • Příznivé počasí (lyžuje se zde většinou na slunci, s panoramatickými výhledy na zasněžené alpské vrcholky

  • velice kvalitní, prostorné a vybavené ubytovací kapacity, které nemají jinde konkurenci.

  • provázanost některých středisek slibuje možnost na jednu permanentku pohodlně jezdit až na několika stech kilometrech sjezdovek

  • velice výhodné podmínky pro rodiny s dětmi a rodinné lyžování (naprostá většina terénů pro lyžování je lehkých nebo středně obtížných)

  • chutná a zdravá italská kuchyně

  • pestrá paleta aprés-ski (zábava po lyžování)

VYBRANÉ LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY DO ITÁLIE:

Apartmány Casa Martinelli

Apartmány Casa Martinelli

Itálie » Lombardie » Italské Alpy » Alta Valtellina » Bormio

4 dny    5.12.2018

Strava: Bez stravy  

vlastní

Baita Clelia

Baita Clelia

Itálie » Lombardie » Italské Alpy » Alta Valtellina » Livigno

8 dní    20.4.2019

Strava: Bez stravy  

vlastní

RESIDENCE ST. MARTIN - BILO 4

RESIDENCE ST. MARTIN - BILO 4

Itálie

4 dny    2.12.2018

Strava: Bez stravy  

vlastní

Stránka 1 z 121, zobrazeno 10 nabídek z 1203 celkem, od 1. do 10. nabídky.

Italská lyžařská střediska

Nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším střediskem v celé Itálii je Val di Fiemme v oblasti Dolomity Superski a následuje přilehlá Val di Fassa. Pojďme se ale podrobně podívat i na ostatní.

Dolomiti Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski je komplex sdružující 12 kvalitních samostatných vysokohorských středisek ležící v severoitalské provincii Trentino. Tato oblast je právem označována za skutečný ráj zimních sportů a velmi těžko hledá v Evropě konkurenci pro svou obrovskou rozlohu, krásné přírodní scenérie, téměř 1200 kilometrů dokonale upravených sjezdových tratí, výborným technickým zázemím v podobě více jak 400 vleků a lanovek a téměř 1200 kilometrům permanentně upravovaných běžkařských tratí.

Třešinkou této oblasti je monumentální horský masív Grupo del Sella, který je obkroužen obousměrným lyžařským okruhem Sella Ronda propojující 4 střediska – Val Gardenu, Alpe di Siusi, Alta Badii, Arabbu/Marmoladu a Val di Fassa e Carezza. Po stránce lyžařské se jedná o téměř absolutní ráj.

Každé středisko nabízí vlastní místní skipasy, nabízejí však také rozšířený skipas Dolomiti Superski, který je velmi výhodný a platí pro všech 12 oblastí.

Střediska Dolomiti Superski 

Dolomiti Brenta (Val di Sole)

Neuvěřitelně široká nabídka lyžařského komplexu Skirama Dolomiti Adamello-Brenta, jednoho z nejdůležitějších v Alpách, to je více než 380 kilometrů sjezdovek (340 kilometrů z nich je uměle zasněžovaných) a více jak 150 vleků a lanovek.

Moderními zasněžovacími systémy tu mohou garantovat vynikající sněhové podmínky od listopadu až do pozdního jara. Sjezdovky jsou situovány v nadmořských výškách až do 2500 metrů nad mořem v Madonně di Campiglio či dokonce do 3000 metrů nad mořem v Passo Tonale.

Skipasy Skirama

Každé středisko nabízí vlastní místní skipasy, nabízejí však také rozšířený skipas Superskirama, který je velmi výhodný a platí ve většině centrech Skirama Dolomiti.  Šest dní lyžování se skipasem Superskirama stojí 268 EUR, kompletní ceník skipasů Superskirama pro sezónu 2015/2016 najdete ZDE. Ve většině skiareálů jsou ještě k dispozici různé místní kombinované skipasy, například v AdameloSki (Passo Tonale/Ponte di Legno).

V určitých obdobích roku lze využít také nabídky „Týdny lyžování zdarma“, kdy je k dispozici zdarma skipas na šest dní lyžování. 

K největším lyžařským atrakcím oblasti patří určitě Madonna di Campiglio se závodními tratěmi a jednou z nejdelších kabinových lanovek na světě, ledovec Presena nad Passo Tonale s možností téměř celoročního lyžování a oblast Folgarida-Marilleva, která nabízí dostatkem ubytovacích kapacit přímo u sjezdovek. 

Střediska Skirama Dolomiti Adamelo Brenta

Ortler Skiarena

Ortler Skiarena, to je 15 rodinných lyžařských středisek, které nabízejí pohodové lyžování hlavně pro rodiny s dětmi. Místní lyžařská střediska nabízejí skvělé podmínky pro lyžaře i snowboardisty.

Pokud vyhledáváte horské túry daleko od civilizace, tak jste tu na pravém místě. Okolní nádherné horské scenérie budou neustále kolem vás.

Alta Valtelina

Oblast Alta Valtellina se rozkládá v nejsevernějším cípu regionu Lombardi a jestliže je ve vašich plánech zimní dovolená a zajímáte se o lyžování v Itálii, Alta Valtellina v Dolomitech by ve vašich úvahách, na jaký zájezd se vydat, rozhodně neměla chybět. Skvělé lyžování, nádherná příroda národního parku Stelivo, kde se nacházejí staré termální prameny a nezasažená příroda, ale najdou si své i milovníci nakupování – bezcelní zóna v Livignu, která nabízí výborné možnosti nákupů za velmi příznivé ceny.

Střediska Alta Valtellina

Všechna střediska jsou výborně vybavené a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami. Jednotlivá střediska mají své specifika, například Bormio vyniká především nadmořskou výškou do 3012 metrů a převýšením téměř 1 800 metrů, Livigno disponuje 115 kilometry sjezdovek, Santa Caterina nabízí velmi náročné svahy pro pokročilé a nakonec také poklidné San Colombano, které se nachází vůbec nejvýše ze všech středisek v Itálii. 

>> zpět na Lyžařské zájezdy <<