Jak se dostat na Cookovy ostrovy

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Jak se dostat na Cookovy ostrovy

Jak se dostat na Cookovy ostrovy a vstupní dokumenty

Vstupní dokumenty

Pokud se na ostrovech hodláte zdržet méně než 31 dnů, váš platný cestovní pas je jediným dokladem, který budete ke vstupu potřebovat, spolu s dokladem o místě, kde budete na ostrově pobývat. Na ostrovech můžete zůstat až na pět měsíců a více, ale budete si muset pořídit vstupní vízum u ministerstva pro imigraci na Rarotonze. 

Při odletu ze země se platí tzv. odletová taxa. Pro dospělé je tato taxa 55 NZD, děti mladší 12 let jsou od placení osvobozeny. Od července roku 2013 bude tato taxa činit již 65 NZD. Daň se vztahuje pouze na lety mezinárodní, ne na vnitrostátní.

Jak se tam dostat

Na Cookovy ostrovy se nejsnadněji dostanete z Nového Zélandu.

Na Nový Zéland létají např. z Vídně Air New Zealand (Vídeň - Londýn - tech. mezipřistání Hong Kong - Auckland), z Prahy Emirates (přes Dubaj, tech. mezipřistání Melbourne, Sydney či Brisbane), přes Soul létají z Prahy Korean Air, dále různě s přestupy ČSA s China Airlines či Qantas. Let trvá i s mezipřistáními v lepším případě kolem 30 hodin.

Z Nového Zélandu nabízejí každý den přímé lety Air New Zealand z Aucklandu, méně pak z Christchurch. Let z Aucklandu trvá necelé 4 hodiny a přímý let z Christchurch asi 4 hodiny a 40 minut. Lety jsou naplánované tak, aby případně navazovaly na vnitrostátní lety Air Rarotonga na ostrov Aitutaki. Přímé lety na Rarotongu jsou možné také s Air New Zealand ze Sydney, Pacific Blue operují také ze Sydney, Brisbane a Malbourne s mezipřistáním v Aucklandu. Každou neděli létá na Rarotongu přímý let i z Los Angeles.

Cookovy ostrovy Air New Zealand

Letadlo Air New Zealand na letišti na ostrově Rarotonga

Air Rarotonga je místní letecká společnost, která provozuje lety mezi jednotlivými ostrovy (Aitutaki, Rarotonga, Atiu, Mitiaro, Mauke, Mangaia, Penrhyn, Manihiki and Pukapuka). Pokud nemáte čas na prozkoumání všech ostrovů, doporučujeme si s touto společností zakoupit jednodenní balíček na ostrov Aitutaki, jehož součástí je letenka, plná penze, výlet po ostrově a lodní výlet po laguně se šnorchlováním. Výlet však není z nejlevnějších (kolem 400 - 450 USD), ale určitě po návratu nebudete litovat. 

Sleva 500