LAST MINUTE ZÁJEZDY, LAST MINUTE DOVOLENÁ, LAST MINUTE ŘECKO, LAST MINUTE ŠPANĚLSKO

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
LAST MINUTE ZÁJEZDY DOVOLENÁ

LAST MINUTE ZÁJEZDY - JEJICH VÝHODY A NEVÝHODY

 VÝHODY NÁKUPU LAST MINUTE ZÁJEZDŮ

Last minute zájezdy (či dovolená last minute nebo last moment dovolená) mají hlavní výhodu a tou je samozřejmě ušetření peněz ve srovnání s tím, pokud si zájezd budete rezervovat měsíce předem. Peníze, které takto ušetříte, můžete využít na své dovolené za služby, které byste si například jinak nedopřáli anebo tyto úspory můžete mít k dispozici zkrátka na svém bankovním účtu.

Mnoho cestovních kanceláří, ale i samotných hotelů a leteckých společností, nemají problém se snížením cen zájezdů, pokojů a sedadel s cílem je prodat a naplnit. Je pro ně zkrátka lepší mít ze zájezdů a míst menší příjem nežli příjem vůbec žádný.

 NEVÝHODY NÁKUPU LAST MINUTE ZÁJEZDŮ

Kromě nesporné výhody má však nákup last minute zájezdů také své nevýhody. Pokud bychom se měli zaměřit na ty největší, tak jmenujme tyto:

-          Vybíráte a nakupujete pouze z toho, co v nabídce zůstalo – oblíbené a kvalitní hotely nemusí být vůbec dostupné 

-          V případě velkého zájmu může být cena stále vyšší, v případě doprodeje pokojů ale i velmi nízká – při větší poptávce se tak může vrátit i na původní katalogovou cenu

-          Minimální šance na nákup rodinných pokojů a pokojů s výhledem na moře

-          Nutnost být termínově flexibilní

-          Exotické destinace, kam se létá na pravidelných linkách, nejsou pro nákupy typu last minute většinou výhodné a naopak je s blížícím se termínem pravděpodobnější růst ceny (riziko vyprodání letenek v nižších tarifních třídách).

VYPLATÍ SE ČEKAT NA LAST MINUTE?

Existují skvělé last minute nabídky, které se nabízejí mimo hlavní sezónu, ale i během hlavní sezóny, leč je třeba brát v potaz, že během hlavní sezóny je najít opravdu supervýhodné nabídky trochu náročnější. Pokud ale budete čekat na opravdu poslední chvíli, není nemožné cestovat opravdu za vynikající ceny.