Nejlevnější dovolená Maledivy

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail státu

Maledivy Maledivy - transparent

Souostroví Maledivy leží v Indickém oceánu asi 670 km jihovýchodně od Srí Lanky a patří mezi nejvyhledávanější exotické destinace světa.

Oficiálním název země je Maledivská republika a skládá se z 1 196 korálových ostrovů a ostrůvků shromážděných do 26 atolů, jejichž celková rozloha se rozprostírá na ploše 90 000 km2, z toho však pouze 298 km2 připadá na pevninu.

Zajímavostí je, že nejvyšší bod ostrovů není vyšší jak 2 metry nad mořem.

Oficiální měnou je maledivská rufie (MVR), 1 MVR = 1,25 CZK (leden 2013). Většina obchodníků přijímá i americké dolary.

Úředním jazykem Malediv je divéhština (maledivčina), druhým úředním jazykem je angličtina.

Pouze asi 200 ostrovů je obydlených (na 80 z nich jezdí turisté), celkově žije na ostrovech asi 328 tisíc obyvatel, v hlavním městě Malé žije přibližně 120 tisíc lidí.

Ostrovy jsou obklopeny průzračným tyrkysovým mořem, kouzelně bílými plážemi s kokosovými palmami. Maledivy jsou však ostrovy, které lákají všechny milovníky potápění. To je zde považováno za vůbec nejlepší na světě. Místní vody jsou plné korálových útesů a můžete se zde setkat s nepřeberným množstvím druhů ryb, žraloky, želvami, ale i mantami a delfíny.

Historie Maledivy

Maledivy byly poprvé osídleny v 5. století před naším letopočtem buddhistickými námořníky z Indie a Srí Lanky. V roce 1153 byl zde přijat islám jako hlavní náboženství poté, co na ostrovy poprvé přijeli arabští obchodníci, kteří na ostrovech začali rozšiřovat právě islám. Původně byly ostrovy pod nadvládou Cejlonu (Srí Lanky), poté přešly pod nadvládu Britů v roce 1887, pod nadvládou byly až do roku 1948. Dohoda o nezávislosti byla podepsána až v roce 1965. Do roku 1968 byly Maledivy sultanátem, poté republikou.

Vstupní povinnosti Maledivy

Ke vstupu na Maledivy není potřeba vízum, nutný je pouze platný cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (minimálně 10 USD na každý den pobytu). Pobyt do 30 dnů je bezplatný, prodloužení pobytu lze získat za 10 USD na den.

Od 1.1.2012 byla zavedena odletová daň ve výši 25 USD (neplatí pro nezletilé).

Povinné očkování na Maledivy

Pro vstup do země není povinné žádné očkování. Doporučuje se však očkování proti žloutence typu A a B, pro cestování na odlehlejší místa je doporučeno také očkování proti břišnímu tyfu. Na ostrovech nehrozí malárie. V některých místech se vyskytuje horečka dengue (přenosná komáry), doporučujeme tedy používat repelenty a moskytiéry.

Ceny na Maledivách

Maledivy jsou drahé a je zde omezený počet levných ubytování. Ačkoli leží Maledivy ve stejném regionu jako Indie, Srí Lanka nebo Pákistán, není možné počítat s podobně nízkými cenami. Maledivy mají v celém regionu jižní Asie absolutně nejvyšší ceny, neboť naprostá většina zboží je importována z jiných zemí. Ceny se na ostrovech mohou lišit také dle lokality, často je doporučováno stravování all inclusive či minimálně polopenze.

1,5 litrová balená voda stojí od 3 do 5 USD, pivo 5 USD, káva od 2 USD, jídlo v restauraci začíná na 15 USD.

Ceny atrakcí jsou také poněkud vyšší. Jednodenní výlet na neobydlený ostrov vyjde minimálně na 150 USD, výlet se šnorchlováním od 25 USD, výlet helikoptérou od 60 USD (za 15 minut), rybaření od 30 USD.

Maledivská kuchyně

Maledivská kuchyně je, co do chuti je sice ostrá a pálivá, ale v porovnání s ostatními okolními zeměmi není ostrost tak výrazná. Hlavní vliv na místní kuchyň má indická a srílanská kuchyně. Mezi základní ingredience maledivské kuchyně patří ryby (tuňák) a mořské plody.

Mezi nejpopulárnější pokrmy patří Hedhikaa, což je uzená ryba s chilli, kokosovým mlékem, limetkovým džusem a cibulí. Mezi další patří Bajiyaa (ryba v těstu), Gulha (rybí koule), Keemia (rybí rolky), Kulhi Boakibaa (rybí dort) a Masroshi (malé palačinky s rybou). Černý čaj Kalhu Sai je populárním nápojem, který je podáván k jídlu.

Tradiční jídla také obsahují rýži a Garudhyiu (tuňáková polévka s chilli, citronem a cibulí). Pro tuto polévku existují různé varianty příchutí.

Hlavním deserty se připravují z mouky, cukru a dalších příchutí. Mezi hlavní deserty patří Bodibayi (pokrm z rýže a cukru), Foniboakiba (dort z mouky), Githevo Boakiba (mouka, cibule a máslo) a Huni Hakuru Folhi (pokrm z mouky, kokosu a cukru).

Banán, mango, papaya a vodní meloun jsou nedílnou součástí místní kuchyně. Do místní kuchyně se však dostávají i další prvky mezinárodní kuchyně jako jsou sendviče, burgery, nudle, pasta atd.

Maledivy jsou muslimskou zemí a pro místní obyvatele je alkohol zakázán. Nicméně, hotelové resorty mají oprávnění alkohol hostům podávat.

Voda z kohoutku je pitná jak kde, proto určitě konzultujte s managementem hotelu. Balená voda je na ostrově velmi drahá, cena 5 USD za láhev je tu běžná. Cena za lahev vína je od 20 USD, míchaný drink od 6 USD a plechovka piva kolem 4 USD.

Kultura na Maledivách

Státním náboženstvím je islám, který je zastoupen sunnity. Všechna ostatní náboženství jsou politickými stranami přísně zakázána. Místní kultura je mixem kultury jihoindické, sinhaléské a arabské. Víkend na Maledivách trvá od pátku do soboty, kdy jsou banky, úřady a obchody zavřené. V hotelových resortech však toto ani nepostřehnete, kromě otvíracích hodin kolem oběda, které mohou být posunuté díky pátečním motlitbám.

Počasí Maledivy

Maledivy leží v tropickém pásmu, kdy je zde spousty slunečného svitu a teploty kolem 30 stupňů Celsia po celý rok. Nicméně i zde je období se zvýšeným počtem dešťů a to od dubna do října, monzuny od června do srpna.

Doprava na Maledivy

Prakticky všichni návštěvníci ostrova přiletí na mezinárodní letiště Nasir Malé International Airport, které leží na ostrově Hulhalé hned 2 km od hlavního města Malé. Do Malé se dostanete trajektem nebo člunem dhoni, který odjíždí každou chvilku a stojí asi 1 USD za jednu cestu na osobu.

Z Evropy létají na ostrovy aerolinky Austrian Airlines (z Vídně), Emirates přes Dubaj (z Paříže, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Mnichova, Milána, Curychu, Londýna, Birminghamu, Manchesteru, Newcastlu, Glasgow), Etihad (z Paříže, Londýna, Milána, Dusseldorfu a Mnichova), Condor z Frankfurtu, Air Berlin z Mnichova, Swissair a Eidelweiss z Curychu, British Airways, Oman Air (přes Muscat), Qatar (přes Dohá) a Sri Lankan Airlines z Londýna, Air Italy, Meridiana a Neo Spa z italského Milána.

Z Prahy můžete využít lety v podstatě téměř všech zmíněných společností.

Doba letu na Maledivy na letiště v Malé trvá přibližně 11 hodin. 

Lodí

I přesto, že se nabízí možná lodní dopravy na Maledivy ze Srí Lanky, tak tu žádné přímé spoje pro turisty nejsou a na ostrov je dostat se lodí téměř nemožné. Někdy však nákladní lodě vezmou každého platícího cestujícího. Zeptejte se na tento druh dopravy v Colombu, ale nedoporučujeme.

Na ostrovech nekotví ani mnoho jachet. Je to jednak díky nebezpečí okolních útesů a jednak poplatky za kotvení jsou poměrně vysoké.

Pravidelná lodní doprava mezi ostrovy není zavedena. Pro cestování mezi ostrovy se používají nejčastěji čluny dhoni. Turisti také mohou využít motorové čluny, jachty nebo katamarány, které plují nejčastěji z Malé na atoly Severní Malé a Jižní Malé.

Cestování po Maledivách

Po Maledivách lze cestovat několika formami a to lodí, hydroplánem nebo soukromou jachtou. Lodě jsou na ostrovech jakýmsi ekvivalentem aut, zatímco letedla a jachty jsou spíše doménou turistů.

Malé je známe pro svůj počet motorek ve městě. Je to také ta nejrychlejší forma dopravy po městě. Taxi jsou velmi dostupné, vesměs všechny jízdy stojí kolem 20 rufií ať jedete kamkoli po Malé. Vždy však můžete volit tu nejjednodušší variantu – chůzi. Kamkoli po Malé se chůzí dostanete v rámci desítek minut.

Letedlem není žádné místo na Maledivách dále než 90 minut letadlem. Mezi ostrovy operují jen dva hlavní dopravci – Maldivian Air Taxi a Trans Maldivian Airways.

Vodní taxi obvykle vozí turisty mezi ostrovy Severního a Jižního Malé atolu. Další formou dopravy jsou také dhoni, lodě užívané místními.

Zájezdy MALEDIVY  Dovolená MALEDIVY  Letecky na MALEDIVY  Ubytování MALEDIVY

Poznávací zájezdy MALEDIVY

LAST MINUTE ZÁJEZDY MALEDIVY

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání

Nabízíme 124 ubytovacích kapacit za cenu 3 390 Kč - 814 200 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
LM
FM
Maledivy » Jižní Ari Atoll Sun Island Resort & Spa starstarstarstar
Komplex
letecky, vlastní
Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov, Budapešť, Varšava
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.8.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 3 390 Kč Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 3 390 Kč Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 3 390 Kč Detail
Maledivy Zitahli Kuda Funafaru starstarstarstarstar
Hotel
vlastní
-
Snídaně
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 20 223 Kč Detail
 4.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 20 223 Kč Detail
 5.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 20 223 Kč Detail
LM
FM
Maledivy » Jižní Male Atoll Fun Island Resort starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov, Budapešť, Varšava
Plná penze
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.7.2018 9 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 26 990 Kč LM Detail
 17.9.2018 9 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 32 880 Kč Detail
 19.9.2018 9 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 32 880 Kč Detail
LM
FM
Maledivy » Jižní Ari Atoll Holiday Island Resort & Spa starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov, Budapešť, Varšava
Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.7.2018 9 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 28 990 Kč LM Detail
 20.7.2018 9 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 28 990 Kč LM Detail
 30.9.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 32 390 Kč Detail
LM
FM
Maledivy The Barefoot starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava
Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
5,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 16.10.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 31 890 Kč Detail
 30.9.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 32 090 Kč Detail
 2.10.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 32 090 Kč Detail
LM
FM
Maledivy » Severní Male Atoll Paradise Island Resort starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov, Budapešť, Varšava
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
5,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.7.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 33 190 Kč Detail
 4.9.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 33 990 Kč Detail
 11.9.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 33 990 Kč Detail
LM
FM
Maledivy » Baa Atoll Royal Island Resort & Spa starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov, Budapešť, Varšava
Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.5.2019 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 33 677 Kč Detail
 2.5.2019 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 33 677 Kč Detail
 3.5.2019 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 33 677 Kč Detail
LM
FM
Maledivy » Jižní Male Atoll Holiday Inn Kandooma starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Budapešť
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
5,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.7.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 35 890 Kč LM Detail
 24.7.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 35 890 Kč LM Detail
 8.12.2018 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 37 500 Kč Detail
LM
FM
Maledivy » Severní Male Atoll Kurumba starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava
Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive, Ultra all inclusive
Hodnocení:
5,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.7.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 36 590 Kč LM Detail
 31.7.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 36 590 Kč LM Detail
 7.8.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyBratislava 36 590 Kč LM Detail
LM
FM
Maledivy » Severní Male Atoll Eriyadu Island Resort starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.8.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyBratislava 37 090 Kč Detail
 28.8.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyBratislava 37 090 Kč Detail
 4.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyBratislava 37 090 Kč Detail

další nabídky >