Nejlevnější dovolená Mexiko

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail státu

Mexiko Mexiko - transparent

Rozloha: 1 964 375 km2

Obyvatelstvo: 106 milionů 

Hlavní město: Ciudad de México (Mexico City)

Jazyk: španělština

Měna: mexické peso (MXN) = 100 centavů, v některých turistických oblastech není problém platit americkými dolary

Náboženství: katolické a protestantské vyznání

Časový posun: - 7 hodin oproti SEČ

Mexiko, oficiální název Spojené státy mexické, je složeno z 31 spolkových států, rozprostírající se v jižní části severní Ameriky. Mexiko hraniční na severu s USA, na jihu s Belize a Guatemalou. Západ Mexika omývají vody Tichého oceánu, východ Mexika vody Karibského moře. Jde o geologicky nestabilní oblast, proto zde častá zemětřesení nejsou ničím výjimečným. Většinu země pokrývají hory a náhorní plošiny, které jsou pokračováním horského systému Kordiller. Na pobřeží jsou většinou nížiny, které bývají doplněny lagunami. Na severu země se vyskytují pouště a polopouště, které směrem k jihu přecházejí v travnaté a křovinné savany až po stálezelené tropické lesy. Nejvyššími a nejznámějšími sopkami jsou Citlaltépetl a Popocatépetl. K Mexiku také patří několik ostrovů v Karibském moři, Tichém oceánu a Mexickém zálivu. 

Mexiko je turisty hojně vyhledávanou destinací především pro svoji bohatou historii, kulturu, krásné bílé písečné pláže, azurově křišťálové moře, fantastické potápění, vynikající kuchyni a přívětivé obyvatele.

Magnetem pro turisty jsou především pozůstatky starých civilizací, národů Olméků, Aztéků, Zapotéků a Mayů, které vtiskly dnešnímu Mexiku tajuplnou atmosféru. Obrovské množství pyramid a ruin starých měst jsou zasazeny v divoké džungli nebo v přírodě obklopené tropickou zelenou vegetací a gigantickými kaktusy.

Podnebí Mexiko

Místní klima se velmi liší v závislosti na poloze konkrétního místa. V pobřežních nížinách bývá horko a dusno, zatímco ve vnitrozemí s vyššími nadmořskými výškami je mnohem chladnější podnebí. Mexiko se nachází převážně tropickém, ale také subtropickém pásu.

Vstupní povinnosti

Občané České republiky nepotřebují pro cestu do Mexika vízum. Stačí cestovní pas, s platností minimálně příštích 6 měsíců, zpáteční letenka, nebo finanční obnos na zakoupení zpáteční letenky. Pokud však chcete v Mexiku strávit více než 90 dnů nebo zde pracovat, je nutné si opatřit povolení a vízum. Při vstupu do Mexika po Vás mohou celníci chtít ukázat zpáteční letenku nebo dostatečný finanční obnos pro její zakoupení. Občané, kterým ještě nebylo 18 let, a chtějí vycestovat do Mexika, potřebují souhlas podepsaný oběma rodiči.

Očkování do Mexika

Není nutné žádné speciální očkování. Pokud míříte do odlehlejších částí Mexika, je dobré si s sebou vzít antimalarika, případně se nechte očkovat proti záškrtu, hepatitidě typu A i B a tyfu. Nezbytností je uzavření cestovního pojištění pokrývající léčebné výlohy.

Zdravotní péče v Mexiku

Státní zdravotní péče v Mexiku není vždy na dobré úrovni a soukromá zdravotní péče je poměrně drahá. Nemocnice ve velkých městech bývají velmi dobře vybaveny, v odlehlých menších městech někdy chybí i základní potřeby. Některé soukromé dražší lékařské kliniky, zejména v atraktivních přímořských oblastech (Yucatán, Acapulco aj.), odmítají jakékoliv dohody s pojišťovnami a akceptují pouze platbu v hotovosti.

Doprava Mexiko

Většina mezinárodních letů směřujících do Mexika přistává na letišti Aeropuerto Benito Juárez v Ciudad de Mexico.

Denně na mexická hlavní letiště létají pravidelné linky ze Spojených států a Kanady. Hlavní aerolinky, které na těchto tratích operují, jsou AeroMexico, Mexicana, United, Continental a Delta. Lety jsou nejčastěji z Dallasu, Houstonu, Miami, Chicaga, New Yorku a Los Angeles, Vancouveru a Toronta. Nejvíce letů míří do Ciudad de Mexico, ale často také do Monterrey, Guadalajary, Leonu, Cancúnu či Acapulca.

Z Evropy létají přímé lety do Cancúnu z Londýna (British Airways), Frankfurtu (Condor), Paříže (XL Airways), Amsterdamu (Arkefly, Martinair), Curychu (Elelweiss Air), Bruselu (Jatairfly) Madridu (Air Europa) či z Mnichova nebo Dusseldorfu (airberlin). Doba letu do Cancúnu z Evropy trvá kolem 10 hodin. Cestující z České republiky mohou využít služeb společnosti ČSA. Přímé lety z České republiky však neexistují, musíte přesednout v Paříži či Frankfurtu a dále pokračovat s mexickou leteckou společností (Aeromexico). Společnost Air France má přestupy v Paříži a odtud se pokračuje dále do Ciudad de México. Některé evropské letecké společnosti zajišťují lety do Mexika přes USA. 

Mexická kuchyně

Mexická kuchyně je aromatická, pikantní a pestrá, používá hodně druhů koření. Vznikla promícháním aztéckých, mayských a španělských kulinářských tradic, každá oblast má své speciality, ve kterých ale nikdy nechybí chilli, kukuřice, fazolky a tortilly což jsou tenké placky z kukuřičné (někdy pšeničné) mouky, upečené nasucho na rozpáleném plátu. Tortilly většinou nahrazují chléb. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří například čokoláda, tacos, burritos, mole poblano, chiles en nogada, chalupas from Puebla a chilaquiles.

Tradičními jídly jsou v Mexiku kuře, krocan a vepřové maso, z polévek pak jsou velmi oblíbené „sopa de lima“, což je kuřecí vývar ochucený citrónem. Slavnostním národním jídlem je „mole poblano“ - vařená krůta nebo krocan s hustou hnědou omáčkou z chilli, koření, oříšků a hořké čokolády.

Oblíbený moučník v Mexiku je flan, což je obdoba pudinku, a dorty z ořechů a medu. Piloncillo je hnědý surový třtinový cukr. Yucatánskou specialitou je směs „achiote“, což jsou drcená semínka stromu annatto, smíchané s kmínem, česnekem, černým pepřem a šťávou z kyselých pomerančů. Mexičané si zkrátka potrpí i na moučníky a sladké pokrmy tvořící moučníky po jídle. 

V přímořských oblastech jsou oblíbené pokrmy z ryb a jiných mořských živočichů Mezi běžné pokrmy patří humr, krevety, slávky, mušle nebo langusty. Nejčastěji se podávají grilované nebo s česnekem. 

I Mexičané pijí rádi pivo. Běžné mexické pivo je Corona, které Mexičané pijí ochucené limetkou. Tequila a mezcal, margarita (tequila, pomerančový likér a citrónová šťáva) nebo piňa colada (kokosové mléko, ananasová šťáva, rum) patří neodmyslitelně k Mexiku. 

Podívejte se na TOP 10 míst Mexika zde

Fauna a flora Mexika

Pokud patříte mezi milovníky krásné fauny a flóry, pak Mexiko nabízí spoustu možností. Divoké deštné pralesy jsou plné exotických rostlin a zvířat, které každému vezmou dech. Pokud se chcete skutečně pokochat krásou přírodou Mexika, pak určitě navštivte přírodní rezervaci Sian Ka´an na východním pobřeží poloostrova Yukatan, která patří mezi největší rezervace v Mexiku.

Mexiko je země rozmanitá a kontrastní a tak je tomu i s faunou a flórou. Je domovem asi 11% světové biodiverzity a žije zde přes 700 známých druhů plazů, přes 430 druhů savců, asi 290 druhů plazů a 26 000 druhů rostlin. Protože je zde velmi mnoho zvířata a rostlin, je asi 2 500 druhů chráněno mexickým zákonem. Majoritu druhů zvířat v Mexiku tvoří hmyz. Velice nepříjemní jsou moskyti, kteří jsou přenašeči malárie a žluté zimnice. V Mexiku můžete vidět medvědy, vydry, jeleny nebo srnce. Z Jižní Ameriky se sem dostali jaguáři, pásovci, mravenečník a velké množství opic. Na území Mexika žijí i dikobrazové a nejrůznější hlodavci a další savci. 

Největší nebezpečí představují prudce jedovatí chřestýši, kteří se vyskytují na mnoha místech Mexika. Pozorovatelé ptáků si zde přijdou na své díky velké řady druhů ptáků od malých kolibříků, až po divoké krocany, supy nebo orly. Stejně jako u nás místní obyvatelé chovají skot, prasata, koně, kozy, ale i ovce. Při pobřeží se v moři hojně vyskytují krabi, langusty a ústřice. 

Nejbohatší flora se nachází v subtropických smíšených lesích. Rostou zde různé druhy palem, stromů a keřů, lián. Nejznámější květina je orchidej, která je tu zastoupena v mnoha druzích a barvách. Ve vysokohorských oblastech jsou nejvíce zastoupené borovice, jedle, dub a cedr. V nižších polohách se daří dobře cukrové třtině, kakaovníku, pšenici, palmě olejnaté, ale také kávovníku, kokosovníku a kukuřici.

Na severu země se pěstuje bavlník, charakteristická rostlina pro celé Mexiko je kaktus.

Praktické rady i informace před cestou 

 • Doporučujeme si s sebou vzít léky, které běžně užíváte, pro jistotu si přibalte léky na zvýšenou teplotu, bolesti hlavy, protiprůjmové léky, krém s ochranným faktorem a repelent. 
 • Před cestou je nezbytností uzavření cestovního pojištění pokrývající léčebné výlohy.
 • Teplotní rozdíly mezi dnem a nocí v zimě jsou zde vysoké.
 • V měsících od května do září zde nastává období dešťů nastává v závislosti na zeměpisné poloze
 • Doporučujeme se pohybovat po Mexiku ve skupině alespoň tří osob
 • Nezapomeňte si rozdělit a uschovat své finanční prostředky na několika místech a určitě u sebe mějte také kopie svých dokladů.
 • Nedoporučuje se pohybovat hlavně ve velkých městech v noci a navštěvovat odlehlá místa, pokud už musíte, zvyšte ostražitost a dobře zvažte místa, která navštívíte, především v hlavním městě a turisticky atraktivních místech často dochází k napadení či okradení cizinců. 
 • Všeobecně také platí, že je zapotřebí se vyhýbat nočním klubům (Cancún, Acapulco, Cabo San Lucas, Mazatlán), kde se pohybují kriminální živly.
 • Nenoste při sobě cennosti či větší finanční obnosy
 • Nenocujte v přírodě. 
 • Celé Mexiko má elektrické napětí 110 V a zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory.
  Ceny služeb jsou hlavně na reklamních materiálech uváděny bez daně, tzn. je potřeba ujistit se o konečné částce za služby před jejich využitím. 
 • V žádném větším městě nebudete mít problém najít internetovou kavárnu a úroveň služeb je obvykle vynikající. Ceny začínají zhruba na 1 USD.
 • Mexiko má velmi drahé mezinárodní hovory. Nejlevnější je používat telefonní kartu. Další možnost je využití casetas de teléfono, což jsou telefonní kanceláře, kde za vás navážou telefonní spojení.
 • Spropitné činí 10-15 % podle vlastního uvážení, není kalkulováno v konečné ceně
 • Pijte pouze balenou vodu, veškeré ovoce a zeleninu loupejte a nejezte jídlo od pouličních stánkařů nebo v pochybných restauracích. 
 • Studenti by neměli cestovat do Mexika bez mezinárodního studentského průkazu ISIC, protože po jeho předložení je poskytnut zdarma nebo se slevou vstup do muzeí a turisticky zajímavých objektů. Sleva se poskytuje z jízdného autobusem a vlakem.
 • Je zakázáno sbírat a vyvážet volně rostoucí rostliny, korály a lovit a vyvážet živočichy a výrobky z nich (např. želvoviny). 
 • Je zakázán vývoz archeologických předmětů, historických písemností a památek.

Kdy do Mexika

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Mexika je období od února do června. V červenci pak totiž začíná období dešťů. Většinou jde jen o osvěžující každodenní lijáky, ale na některých místech se vyskytují záplavové deště. Pro dovolenou na pláži je ideálním měsícem také listopad, jelikož jsou v té době snesitelnější teploty a ceny přijatelnější než v prosinci, kdy zde probíhá hlavní sezona.

 V září a říjnu se na Karibském pobřeží (Mayská riviéra) často vyskytují hurikány.

Last minute Mexiko  Zájezdy Mexiko  Dovolená Mexiko  Poznávací zájezdy Mexiko  Mexiko letenky  Plavby lodí Mexiko  Ubytování Mexiko

Plavby po Karibiku  Nejkrásnější místa Mexika  Mexiko a Guatemala

Velký okruh Mexikem  Malý okruh Mexikem  Přírodní krásy Mexika

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání

Nabízíme 194 ubytovacích kapacit za cenu 15 990 Kč - 999 999 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
LM
FM
Mexiko » Cancún Dos Playas starstarstar
Hotel
letecky, vlastní
Praha, Vídeň, Varšava
Bez stravy, Snídaně, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 15 990 Kč Detail
 25.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 15 990 Kč Detail
 26.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 15 990 Kč Detail
Mexiko Playa Azul Golf & Beach Resort starstarstarstar
Hotel
vlastní
-
Snídaně, All inclusive
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 19 790 Kč Detail
 25.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 19 790 Kč Detail
 26.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 19 790 Kč Detail
Mexiko » Cancún Flamingo Cancún starstarstar
Hotel
vlastní
-
All inclusive
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 20 490 Kč Detail
 25.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 20 490 Kč Detail
 26.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 20 490 Kč Detail
Mexiko Grand Sirenis Riviera Maya Resort & Spa starstarstarstarstar
Hotel
vlastní
-
All inclusive
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 22 490 Kč Detail
 25.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 22 490 Kč Detail
 26.9.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 22 490 Kč Detail
LM
FM
Mexiko » Cancún One Cancun Retro starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 26 800 Kč-8 % FM Detail
 24.1.2019 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 29 500 Kč Detail
 16.1.2019 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 31 600 Kč Detail
LM
Mexiko » Playa del Carmen Apart hotel Casaejido starstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
1600 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 27 300 Kč Detail
 24.1.2019 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 28 100 Kč Detail
 7.12.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 900 Kč Detail
LM
FM
Mexiko » Cancún Hotel Imperial Las Perlas starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, All inclusive
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 27 800 Kč FM Detail
 7.12.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 28 700 Kč-12 % FM Detail
 7.12.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 700 Kč FM Detail
LM
FM
Mexiko » Cancún Imperial Laguna starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 27 900 Kč Detail
 7.12.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 27 900 Kč Detail
 25.11.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 300 Kč-25 % FM Detail
LM
Mexiko » Cancún Margaritas starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 28 200 Kč Detail
 7.12.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 28 200 Kč Detail
 7.12.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 700 Kč Detail
LM
FM
Mexiko » Cancún Beachscape Kin Ha Villas & Suites Cancun starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
4,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.10.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 28 890 Kč LM Detail
 30.10.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 32 190 Kč LM Detail
 24.1.2019 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 35 600 Kč Detail

další nabídky >