Nejlevnější dovolená Akumal

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail destinace

Akumal Mexiko - transparent

Informace Akumal

Akumal je malé turistické letovisko ležící 100 km jižně od Cancúnu na Mayské riviéře mezi městy Playa del Carmen a Tulum ve státě Quintana Roo. V roce 2010 mělo městečko necelých 1300 obyvatel. V překladu z jazyka Mayů Akumal znamená místo želv.

Toto místo oblíbené hlavně mezi potápěči objevil pro potápění mexický obchodník a archeolog Pablo Bush Romero. Jeho rodina stále vlastní část města včetně největšího místního resortu Hotel Club Akumal Caribe.

Atrakce Akumal

Akumal má překrásný záliv s širokou pláží s bílým pískem, překrásnou modrozelenou teplou barvou a možností šnorchlování. V městečku můžete navštívit také několik dobrých restaurací. Útesy pro šnorchlování poblíž Akumalu jsou však velmi poničené po hurikánu Wilma, který se zde přehnal. Nicméně, výlet za šnorchlováním dále od pobřeží stále stojí za to.

Pro tyto výlety máte hned několik možností, jak je podniknout. První možnost je jít do jednoho ze dvou potápěčských center ve městě a za 40 USD si výlet zakoupit. Druhá, levnější varianta, je vyjet za šnorchlováním s nějakým z místních, kteří jsou ochotni za nižší peníze Vám ukázat nejlepší místa, určitě Vám budou chtít najít i místní želvy, které tu hnízdí. Poslední možností je plavat na vynikající místa sám. Korálové útesy nejsou tak daleko od břehu. Hloubka v zálivu není více jak 10 metrů, ale buďte opatrní a vyhněte se bójkám, které označují červené korály, jejichž hroty a kontakt s nimi může být velmi nebezpečný.

Akumal pláž mexiko 

Pláž ve městečku Akumal

Akumal želva mexiko

Akumal je místo, kde hnízdí karety obrovské a jsou zde chráněné zákonem

Doprava Akumal

Pokud neplánujete jen zůstat v Akumalu, ale i chcete prozkoumat okolí, doporučujeme si pronajmout automobil. Pokud byste neradi řídili v cizí zemi, je zde spousta taxíků, kteří vás dopraví kam budete chtít. Mezi Playa del Carmen a Tulumem zároveň jezdí pravidelně tzv. colectivos, což je 15ti místná minibus. Cena za cestu je zhruba 20 pesos za osobu a minibus je obvykle úplně plný.

Okolí Akumalu

Nedaleko městečka Akumal se nachází město Tulum, proslavené pro své mayské památky. Necelých 50 km jižně od Akumalu se nachází další mayské ruiny Muyil (Chunyaxche). Tyto ruiny jsou již v chráněné přírodní rezervaci Sian Ka´an a jsou považovány za největší starověký komplex v této rezervaci. Naleznete zde fragmenty, které nám říkají, že místo bylo obydleno již 300 let před Kristem. Dalším místem pro návštěvu jsou ruiny Xel-Ha. Zde můžete vidět jeden chrámový komplex, kde jsou úžasné mayské malby. Hodinu a půl jízdy na jihozápad od Akumalu se nachází vesnička Cobá. Zde uvidíte obrovské množství ruin města, navíc poloha ruin mezi 5 krásnými jezery je opravdu úžasná. Tři hodiny jízdy z Akumalu je jedno z největších mayských starověkých měst Yucatanu – Chichen Itza. Zde začaly první archeologické práce v roce 1924. Na cestě k ruinám si určitě vezměte pevnou obuv a vyrazte brzy ráno.  

Severně od Akumalu se nachází překrásná laguna Yul Ka. Tato laguna přitahuje obrovské množství ryb všech barev a je tedy skvělým místem pro potápění. Potápět se zde můžete i v přítomných jeskyních, kde je nutné zaplatit nepatrný poplatek.

Necelých 20 km směrem na Cancún narazíte na Puerto Aventuras. Toto městečko má velmi krásný přístav, 9ti jamkové hřiště, které navrhl v roce 1991 Thomas Leman, ale také all-inclusive hotely, restaurace, obchody a muzeum CEDAM, kde jsou k vidění artefakty z  lodě Nuestra Senora de los Milagros, které se potopila poblíž Akumalu v 17. století.

Zájezdy Akumal  Dovolená Akumal  Last minute Akumal  Poznávací zájezdy Akumal  Poznávací zájezdy Mexiko  Ubytování Akumal

 

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Výsledky hledání
FM
Mexiko » Akumal Grand Bahia Principe Akumal starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.11.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 44 890 Kč FM Detail
 4.12.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 44 890 Kč FM Detail
 4.11.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 46 790 Kč FM Detail
LM
Mexiko » Akumal Unico Hotel Riviera Maya starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 55 390 Kč LM Detail
 11.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 56 990 Kč LM Detail
 13.11.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 58 290 Kč LM Detail
Mexiko » Akumal Hotel Gran Bahía Principe Coba starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 56 990 Kč Detail
 5.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 56 990 Kč Detail
 12.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 56 990 Kč Detail

další nabídky >