Plavby Severní a Baltské moře

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Plavby Severní a Baltské moře

Existuje spousta dobrých důvodů, proč je Severní Evropa a plavby po Severním a Baltském moři populární. Tento prosperující a sofistikovaný kout světa s velkými městy, drsnou krajinou a vynikající architekturou, má totiž výborný mix moderní doby a starých památek zahrnující staré kostely, hrady a zámky. Není mnoho míst na zemi s bohatší historií, než v zemích severní Evropy, a samozřejmě, zdejší umění, hudba a literatura jsou světově proslulé.

Nejoblíbenější itineráře plaveb severní Evropy po Baltském moři a navštívíte hlavní města Dánska, Norska, Švédska a Finska, spolu s Petrohradem v Rusku. Plavba po Baltském moři do velkých měst severní Evropy může představovat problém v tom, že má na výběr opravdu z mnoha nádherných míst pro poznávání. Každé město je naplněno stovkami muzeí, nádhernými královskými paláci, historickou architekturou.

Kodaň je skvělý město na prozkoumání pěšky, jednou z nejpopulárnějších atrakcí je zde známý zábavný park Tivoli Gardens. V Helsinkách budete obdivovat splynutí historické a ultramoderní architektury a v Oslu, městě Vikingů, budete přesměrováni o tisíc let zpět. Stockholm je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě vůbec a je domovem neuvěřitelného 600 pokojového královského paláce. Pojmenováno na počest Petra Velikého, Státní muzeum Petrohradu Hermitage, má encyklopedickou sbírku umění, a je nutné ji vidět a to i jen na pár hodin. Středověké město Tallinn s úzkými dlážděnými uličkami a štítovými domy je pozoruhodně beze změny, přestože bylo založeno již v roce 1154.

Jeden z nejoblíbenějších dobrodružství v každém přístavu Norska jsou pěší túry. Jedna z nejlepších odehrává v Geirangeru, kde se můžete projít až k ledovci Birksdalen. V každém centru měst, která jsou po cestě, lze provozovat i další aktivity.  Najdete zde rybí trhy, květinové trhy, muzea, kostely…

Mezi ty nejoblíbenější plavby patří určitě okruh Stockholm – Helsinki – Petrohrad – Tallin lodí Costa Luminosa a nebo o něco delší Tallin  - Petrohrad - Helsinky - Stockholm - Warnemünde (Berlín) – Kodaň. Jedná se o osmidenní okružní plavbu Baltským mořem luxusní lodí Empress. Moderní loď Costa Favolosa vás zavede z Německa přes dánskou Kodaň, Oslo, krásný Bergen až za fjordy Geiranger. Podobné itineráře nabízejí i lodě MSC. Plavby trvají většinou týden až 14 dní, ale v nabídce jsou delší perličky například s návštěvou Špicberků anebo plavby slavnou Queen Elizabeth.

VYBRANÉ PLAVBY PO SEVERNÍM A BALTSKÉM MOŘI:

Stránka 1 z 36, zobrazeno 10 nabídek z 359 celkem, od 1. do 10. nabídky.

V nabídce najdete také zájezdy s cílem v Jižní Evropě (například Marseille, Lisabon, Barcelona). 

Pro výběr plavby, která vyhovuje Vašim představám co nejvíce, se můžete inspirovat v naší nabídce.