Potápění Sharm El Sheikh destinace, šnorchlování Sharm El Sheikh, kam za potápěním v Sharm El Sheikh

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Potápění Sharm El Sheikh destinace

Neexistuje mnoho pochybností, že Sharm El Sheikh je jednou z nejlepších lokalit pro potápění a šnorchlování v Rudém moři. V národních parcích Ras Mohammed, St Catherine a chráněné oblasti Nabq je k vidění na 250 různých druhů korálových útesů a více než 1000 různých druhů ryb.

Národní park Ras Mohammed obsahuje některé z nejznámějších potápěčských lokalit Rudého moře s až 800 m hlubokými útesovými stěnami a zahradami korálů. Sharm El Sheikh je vhodné pro potápěče všech úrovní od začátečníků po profesionály a samozřejmě je zde velký výběr společností, které nabízejí kurzy potápění na všech úrovních. Sharm El Sheikh je stále jedním z nejlevnějších míst na světě k zvládnutí PADI (Profesionální asociace instruktorů potápění) kvalifikace. Výlety do Sharm El Sheikh za potápěním patří vůbec mezi ty nejoblíbenější.

Potápěčské lokality Sharm El Sheikh

Potápění v Sharm El Sheikh je myšlena oblast od Ras Mohammed na špičce Sinajského poloostrova až do Tiranské úžiny v zálivu Aqaba. Podmínky pro potápění jsou obvykle klidné a mírné. Celá oblast je pod ochranou národního parku Ras Mohammed a neměli byste se tu dotýkat korálů nebo krmit ryby. V této oblasti se nacházejí doslova desítky míst pro ponor, ale top 10 je následující:

Temple (úroveň obtížnosti začátečník) – v centru zálivu Ras Om El Seid, jde o velký korálový sloup a útesovou stěnu klesající do 15 metru, je zde spousta vrcholů, které stojí za prozkoumání a navíc je to skvělé místo pro spatření chobotnice.

Ras Katy (úroveň obtížnosti začátečník) – krásný mělký ponor se spoustou krás k vidění, jde o místo, kde se většina začátečníků poprvé potápí na otevřeném moři. Bývá to tu obzvláště fantastické v noci s perutýny a s volně plovoucími obřími murénami.  Nevýhodou tohoto místa jsou často přeplněné lodě.

White Knights (úroveň obtížnosti začátečník) – dobré místo pro nováčky, najdete zde rokle s hloubkou od 10 metrů do 35 metrů. Lze zde spatřit i kanice a občas manty.

Jack Fish Alley (úroveň obtížnosti pokročilý) – místo s velkou bílou skvrnou na útesu, který je dobrým poznávacím bodem pro tuto lokalitu. Jsou zde některé zajímavé jeskyně plné ryb. Výborné místo na podvodní fotografování. V písku lze narazit na rejnoky, nezřídka narazíte i na bělocípé žraloky.

Útes Gordon (úroveň obtížnosti střední) se nachází v Tiranské úžině, prozkoumat tu lze vrak lodi Lovilla, která najela na mělčinu v roce 1981. Bohatý mořský život, možnost zahlédnout kladivouny, žahavce rohovitky a spousty barevných útesových druhů ryb.

Vrak Dunraven  (úroveň obtížnosti střední) – britský parník v národním parku Ras Mohammed, má dvě části, z nichž obě jsou prostupné, mořský život je zde bohatý, k vidění ropušnice, pyskouni a jiní.

Ras za'atar (úroveň obtížnosti střední), také v národním parku Ras Mohammed, Ras za'atar se nachází na jižní straně Marsa Bareika. Ideální místo pro spatření delfínů pod vodou.

Shark and Yolanda (úroveň obtížnosti pokročilý) také nachází v národním parku Ras Mohammed, bylo v Top 10 světových potápěčských lokalit po mnoho let. Ponor začíná obvykle na Shark Reefu, kde budete moci spatřit barakudy, hedvábné žraloky a chňapaly, postupem také tuňáky, modrouny tanečníky a občas kladivouna. POZOR!!!! – proudy zde mohou být silné a nepředvídatelné, nepodceňte tedy přípravu.

Útes Jackson (úroveň obtížnosti pokročilý) se nachází v Tiranské úžině, toto místo je hnízdiště žraloků kladivounů. Je to nejsevernější útes Tiranské úžiny. Je zde vrak lodi Lara, obvykle se zde pozorují žraloci, želvy, mnoho druhů velkých ryb, obrovská rozmanitost různých korálů a mořských hub.

Vrak SS Thistlegorm (úroveň obtížnosti pokročilý) – nachází se v průlivu Gubal, je to největší atrakce Rudého moře, kdy generuje Egyptu větší příjmy než pyramidy. Toto místo je klasifikováno jako válečný hrob, a tudíž je tu potápění nezákonné, ale i přesto to nezastaví tisíce lidí k ponoru. Loď byla potopena v roce 1941, vezla dodávku určenou pro britskou armádu, která zahrnovala zbraně, motocykly, džípy, nákladní auta, pušky, rádiové vybavení, střelivo atd. Thistlegorm je rájem pro milovníky vraků, lze zde pozorovat barakudy a lovící tuňáky a kanice.

>> zpět na Potápění Egypt <<