Potápění Taba destinace, šnorchlování Taba, kam za potápěním v Taba

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Potápění Taba destinace

Windsurfing, vodní lyžování, plachtění, rybaření a jízda na kajaku tu jsou velmi populární, ale mělké vody, ve kterých se nacházejí útesy a zároveň absence mořských srázů, tu vytváření perfektní podmínky pro to, abyste si tu naplno vychutnali šnorchlování nebo potápění s minimem vybavení. Potápění v Tabě je založené spíše se základnou na lodi než pobřežním potápění, spousta potápěčských klubů tu nabízí kurzy a denní výlety. Potápěčské lokality Taby jsou charakteristické písečným mořským dnem, které je poseté korálovými výběžky s bohatým mořským životem od mořských koníků po delfíny. Díky absenci silných proudů a přítomnosti křišťálově jasné vody je většina z těchto oblastí perfektní pro začátečníky.

Potápěčské oblasti v Tabě

Maxwellův útes – obrovské korálové útesy ve hloubce kolem 20-30 metrů, kde je velmi dobrá šance vidět perutýny, ropušnice, ostence a miliony bradáčů, kteří se tu rojí kolem korálů.

Marsa El Muqabila – ideální místo pro první ponor v Tabě, s velkou škálou druhů ryb, klidné vody s pouze několika proudy. Možnost spatřit barakudy či obří čtverzubce, želvy tu jsou také pravidelnými návštěvníky.

Útes Picasso – podvodní hora, 200 metrů od pobřeží vedoucí k obrovskému množství korálů, kde můžete pozorovat velké manty a nebo barakudy. Dobrá šance na spatření vzácných a krásných ostenců picassových.

Fjord (Banán) – je mělký útes ve tvaru banánu plný mořského života o maximální hloubce 12 metrů.

Coral City – potápění do maximální hloubky 20 metrů s obrovským množstvím druhů korálů se spoustou perutýnů, odranců pravých, často tu můžete vidět i kranasy a tuňáky při krmení.

Andělská síť (Angel Net) – skládá se ze dvou hlavních korálových útesů s 10 metrovým travnatým pásem mezi nimi. Je to nádherné místo, které má jméno po pozůstatcích zamotané rybářské sítě, nyní domov velké škály mořského života. Velký 14 metrový vrchol láká spoustu růžových laločníků a bradáčů šupinoploutvých.

>> zpět na Potápění Egypt <<