Poznávací zájezdy Norsko

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Poznávací zájezdy Norsko

Hlavní atrakcí Norska je země sama o sobě, krajina a příroda. Norsko má nespočet typických fjordů, ostrovů, krásné pobřeží, lesy, jezera, hory, ale i vodopády. Jakou největší chybu jako turista můžete udělat je spěchat od města k městu. Norsko má řadu pěkných a zajímavých měst, z nichž některé mají oprávněnou pověst (například Bergen), ale má důležité kulturní pokladny v odlehlých venkovských oblastech. Turistické cíle tu nejsou omezené body na mapě, ale zahrnují převážně všechno na dané trase, zkrátka v Norsku je atraktivní každé místo, které budete projíždět.

Fjordy jsou snad norskou nejslavnější atrakcí, kdy mnoho turistů spěchá do Geirangeru a Flåmu, kde jsou ty nejznámější. Fjordy jsou však v celé zemi (fjordy jsou převládajícím rysem krajiny velké části Norska), i když ty typické jsou v západním Norsku od Stavangeru do Kristiansundu a také v severním Norsku (přibližně do Tromsø).

I když z velké části lidé žijí v Norsku v malých městech a vesnicích, pět největších měst Norska je oblíbenými cíly návštěvníků. Začínají s uhlazeným a temperamentním Oslem, poté Trondheimem, s jeho vynikající katedrálou a okouzlujícím centrem, následuje okouzlující přístav Bergen, brána do západních fjordů, poté rušný Stavanger na jihozápadu a Tromsø na severu.

Dalšími z mnoha nejlepších míst Norska jsou dále do vnitrozemí, vyniká mezi nimi trojice nádherných národních parků: Hardangervidda, obrovská horská plošina podobná měsíčnímu vzhledu, Rondane s vypoulenýma horami a Jotunheimen, známý pro své rozeklané vrcholy.

Daleko na sever za Trondheimem začíná být Norsko více divoké a prosté – překračujeme polární kruh a míříme k přístavu Bodø, odkud trajekty míří na Lofoty, kde jsou vůbec ty nejvíce strhující scenérie v celé Evropě - malé rybářské vesnice s červeně malovanými domy na břehu modrého moře a zelenými horami. Ještě severněji můžeme dorazit na Nordkapp (North Cape), jeden z nejsevernějších bodů kontinentální Evropě.

Norsko je opravdu jedinečná země, a pokud bychom měli doporučit jediné místo, tak by to určitě bylo právě Norsko. Z nabídky vybírejte s desítek zájezdů, které splní ty nejpřísnější kritéria a objevte to nejlepší z této krásné země. 

VYBRANÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY DO NORSKA:

Špicberky - za králem Arktidy

Špicberky - za králem Arktidy

Norsko

8 dní    3.6.2019

Strava: Plná penze   Odlet: Praha

letecky FM

Špicberky - plavba

Špicberky - plavba

Norsko

11 dní    2.7.2019

Strava: Bez stravy   Odlet: Praha

letecky

Stránka 4 z 4, zobrazeno 2 nabídek z 26 celkem, od 25. do 26. nabídky.

Poznávací zájezdy jsou obecně nejlepším způsobem, jak poznat státy či města a jejich atmosféru, kulturu a přírodu na vlastní kůži během krátké doby. Nenabízíme však pouze poznávací zájezdy do jedné země, vybírat lze i kombinovaných zájezdů za poznáním do více zemí najednou. Nabídku máme opravdu pestrou, stačí si už pouze vybrat.