Nejlevnější dovolená Spojené arabské emiráty

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail státu

Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty - transparent

Novinka!!! S platností od 22.03.2014 obdrží občané České republiky po příletu do Dubaje víza na 30 dní zdarma.

Spojené arabské emiráty leží v jihozápadní Asii na Arabském poloostrově v oblasti Blízkého východu. Země sousedí se Saúdskou Arábií a Ománem, severní hranici omývají vody Perského zálivu, část východního pobřeží lemují vody Ománského zálivu. Převážnou část území tvoří písečné duny a solná pole, místy se vyskytují pouštní oázy. Na východě státu se při hranici s Ománem táhne pohoří Hajar.

Země se člení na sedm autonomních absolutních monarchií s federativním uspořádáním. Každý ze sedmi emirátů (Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah a Umm Al Quwain) má svého vládce a je v určitých záležitostech (např. právní systém) samostatný.

V těchto státech žije přibližně pět milionů lidí, všechny emiráty mají své stejnojmenné hlavní město, hlavní město celých emirátů je Abu Dhabi. Rozloha emirátů je cca 83 600 km2. Nejlidnatějším městem je Dubaj s cca 1,7 mil. obyvatel. Vzdálenost z Abu Dhabi do Dubaje je 150 km.

Podívejte se na TOP 10 míst ve Spojených arabských emirátech ZDE

Většina obyvatel žije podél pobřeží, ve vnitrozemí je jen několik obydlených oáz, největší část země zaujímá právě suchá poušť.

Úředním jazykem je arabština, ale běžně se všude domluvíte anglicky. Měnou je 1 emirátský dirham (AED) rozdělen na 100 filsů (1 AED = 5,23 CZK) 

Obyvatelstvo se skládá z pouze 20% místních obyvatel a zbytek tvoří přistěhovalci za prací, hlavně z ostatních arabských a muslimských zemí v Asii (především z Indie a Pákistánu). Nezaměstnanost je tu vůbec jednou z nejnižších ve světě.

Hospodářství země je založeno na těžbě a zpracování ropy a zemního plynu. Celkem má země asi 10% světových zásob ropy a ve vývozu je na 7. místě. Abu Dhabi je dokonce považováno z hlediska průměrného výše příjmu za jedno z nejbohatších měst na světě. Země má velmi kvalitní infrastrukturu, zahrnující významné přístavy, Mezinárodní letiště v Dubaji a Abu Dhabi, které jsou významným přestupním uzlem v letecké přepravě, a také nejnovější projekt Dubajského metra, které bylo otevřeno v září 2009.

Zdravotnictví je ve Spojených arabských emirátech na dobré úrovni. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Turistům nedoporučujeme, aby do emirátů cestovali bez mezinárodního zdravotního pojištění na dobu cesty.

Ceny Spojené arabské emiráty

Cena v restauracích a ubytování ve Spojených arabských emirátech jsou dle emirátů odlišné. Průměrné ceny za ubytování se pohybují u základních tříd od 55 do 200 AED, u vyšší třídy od 500 do 1200 AED. Průměrné ceny v restauracích u základních pokrmů se pohybují od 10 do 15 AED, za hlavní jídla dáte od 20 do 40 AED.

Kdy vyrazit do Emirátů?

Ideální čas pro dovolenou ve Spojených arabských emirátech jsou měsíce od října do května, kdy jsou teploty kolem 30 stupňů. Emiráty charakterizuje horké a suché pouštní klima. Letní měsíce, a to zejména červen až září, jsou velmi horké, s teplotami přes 45 stupňů a velkou vlhkostí. V zimních měsících se teploty pohybují mezi 25 a 30 stupni, noci jsou obvykle příjemně chladné.

Spojené arabské emiráty jsou s téměř 360 dny slunečního svitu za rok ideálním místem pro milovníky slunění, nakupování a všech možných sportovních a rekreačních aktivit (plachtění, surfování, potápění, golf, pouštní safari v terénních autech atd.). Cestovatelé zde mohou nakoupit různé upomínkové předměty, oblečení, koření, ale i šperky a umělecké výrobky. V ultra moderních nákupních centrech je možné koupit levně elektroniku, stejně jako zlaté šperky ve všech variantách.

Doprava do Emirátů

Z Prahy létá přímá linka společnosti ČSA do Abu Dhabi, odkud se lze pomocí autobusu přepravit do Dubaje. Dále přímé lety do Dubaje z Prahy provozují Emirates, nově i aerolinky flyDubai a také SmartWings. Další alternativa z Prahy může být turecký Pagesus, s přestupem v Istanbulu.

Ceny se díky rostoucí konkurenci dají sehnat již od necelých 5 000 korun na osobu. Let z Prahy trvá asi 5,5 hodiny, zpět kolem 6 hodin. Z dalších nedalekých měst léta do Dubaje Austrian Airlines z Vídně, poté klasické uzly Frankfurt, Londýn, Paříž, Amsterdam. Letenky do Dubajeletenky do Abu Dhabiletenky s Emiratesletenky s ČSA do emirátů Vám samozřejmě zprostředkujeme na Vaše přání. 

Vzdálenosti mezi jednotlivými místy v emirátech jsou relativně malé, tedy jednoznačně zde dominuje silniční doprava, kdy silniční síť je na velmi dobré úrovni. 

Autobusová doprava v emirátech

V Abu Dhabi se hlavní autobusové nádraží a dálkové taxi (CNR East Rd & Haza'a bin Zayed St.) nachází jižně od centra města. Autobusy v blízkosti stanoviště taxíků odjíždí do Dubaje, zatímco autobusy do ostatních emirátu odjíždí z levé (jižní) strany budovy. Denně od 06:30 hodin až do 22 hodin odjíždějí autobusy každých 10 minut do Al-Ain (10 AED, cesta trvá dvě hodiny) a do Dubaje (15 AED, 2 a půl hodiny). Autobusy pro Liwy (15 AED, 3 a půl hodiny) jezdí každou hodinu, je třeba přestupu v Madinat Zayed. Poslední autobus odjíždí ve 21 hodin.

Autobus z Abu Dhabi do Dubaje

Nejlepší autobusová doprava mezi Dubají a Abu Dhabi je s Emirates Express. Společnost má nové, velké a pohodlné autobusy, které mezi městy jezdí 24 krát denně v obou směrech, sedm dní v týdnu (15 AED jednsměrná jízdenka). Autobusy jezdí každých 20 až 40 minut, přičemž samotná cesta trvá dvě hodiny. Tyto autobusy jsou k cestování nejlepší, pokud cestujete se zavazadly. 

Taxi v emirátech

Nejvyužívanějším dopravním prostředkem jsou tak taxi, které představují levnou a rychlou přepravu. Taxi seženete je všude, aniž byste museli dlouho čekat. Na krátkodobější výlety mimo město si můžete půjčit auto, budete potřebovat kreditní kartu, kopii pasu a mezinárodního řidičský průkaz.

Rizika v emirátech

Bezpečnostní situace v zemi je stabilní, obecná kriminalita je nízká. Turisté se nemusí obávat kriminality ani ve večerních hodinách, tresty za jakékoli přestupky jsou v zemi velmi přísné.

Avšak, stejně jako jinde na poloostrově, hlavní nebezpečí je na sillnicích. Mnohým řidičů ve Spojených arabských emirátech je zdvořilost na silnici prostě cizí. Vjíždění vám třeba i nevědomky do cesty, zatáčení bez blikání či závodění na dálnicích, to je věc, se kterou se zde určitě v případě, že budete mít půjčený automobil setkáte. Mimo města existují i jízdní pruhy, které jsou pouze pro vozidla překračující povolenou rychlost - blokování je na vaše vlastní riziko, rychlostí až 200 km v hodině tu není nic neobvyklého. Přechody pro chodce nejsou žádnou zárukou bezpečnosti a jistoty toho, že řidiči zastaví, nebo dokonce alespoň zpomalí. Proto se na silnicích i kolem dejte velký pozor! 

Očkování do emirátů

Nutné očkování - není vyžadováno žádné speciální očkování.

Vízová povinnost do emirátů

Více o vízové povinnosti na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz

Velvyslanectví České republiky ve Spojených arabských emirátech, Embassy of the Czech Republic, Corniche Plaza, Citibank Bldg., Abu Dhabi, P.O.Box 27009.

Zájezdy Spojené arabské emiráty  Dovolená Emiráty  Dovolená Spojené arabské emiráty  Poznávací zájezdy Spojené arabské emiráty  Plavby lodí Spojené arabské emiráty  Last minute Spojené arabské emiráty   Zimní dovolená Spojené arabské emiráty  Zimní zájezdy Emiráty  

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání

Nabízíme 411 ubytovacích kapacit za cenu 9 880 Kč - 742 790 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Dubaj First Central Hotel & Suites starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
1850 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.1.2019 5 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 9 880 Kč Detail
 18.2.2019 5 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 9 880 Kč Detail
 29.1.2019 5 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 680 Kč Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Cassells Al Barsha starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice, Varšava, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
2,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
2050 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.5.2019 5 dní Plná penze leteckyleteckyKrakow 9 980 Kč Detail
 2.5.2019 5 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 9 980 Kč Detail
 3.5.2019 5 dní Plná penze leteckyleteckyKrakow 9 980 Kč Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah Bin Majid Beach Hotel starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice, Krakow
Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
3,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 31.8.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 9 980 Kč Detail
 3.9.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 9 980 Kč Detail
 5.9.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 9 980 Kč Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah Acacia By Bin Majid Hotels & Resorts starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice, Krakow
Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
3,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
3550 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 9 990 Kč-29 % LM Detail
 19.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 9 990 Kč-29 % LM Detail
 22.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 9 990 Kč-29 % LM Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Dubaj HOTEL DOUBLETREE BY HILTON RAS AL KHAIMAH starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-29 % LM Detail
 19.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-29 % LM Detail
 22.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-29 % LM Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Sharjah Citymax Hotel Sharjah starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
3400 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-29 % LM Detail
 19.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-29 % LM Detail
 22.9.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-29 % LM Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Citymax Bur Dubai starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Ostrava, Vídeň, Bratislava, Katovice, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
2750 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.7.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 280 Kč Detail
 30.7.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 280 Kč Detail
 1.8.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 280 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Coral Dubai Al Barsha starstarstarstarstar

letecky, vlastní
Praha, Vídeň, Bratislava, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze, Dle programu
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
2700 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.11.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 480 Kč Detail
 28.1.2019 5 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 480 Kč Detail
 5.2.2019 5 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 480 Kč Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Ibis Al Barsha starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Ostrava, Vídeň, Bratislava, Katovice, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
1750 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.7.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 580 Kč Detail
 30.7.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 580 Kč Detail
 1.8.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 10 580 Kč Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Rove Downtown Dubai starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Ostrava, Bratislava, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
3350 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.7.2018 7 dní Bez stravy leteckyleteckyKrakow 10 680 Kč Detail
 30.7.2018 7 dní Bez stravy leteckyleteckyKrakow 10 680 Kč Detail
 1.8.2018 7 dní Bez stravy leteckyleteckyKrakow 10 680 Kč Detail

další nabídky >