Nejlevnější dovolená Dubaj

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Detail destinace

Dubaj Spojené arabské emiráty - transparent

Dubaj informace

Město Dubaj je leží ve stejnojmenném nejznámějším emirátu Spojených arabských emirátů. Emirát Dubaj má velmi atraktivní lokalitu, ale bohužel pobřeží není až tak dlouhé, což se samozřejmě odráží do cen hotelů u moře, které jsou luxusní a dražší (Burj Al Arab, Jumeirah apod.). 

Dá se zde bydlet ve městě a kombinovat koupání na veřejných plážích (čisté, pěkné) s poznáváním města, nakupováním a večerním životem. Dubaj to jsou mrakodrapy a luxusní hotely, plno jeřábů a rozestavěných skleněných ultramoderních budov, jejichž největší koncentrace je podél ulice Sheikh Zayed Road. Pokud tu budete jen na skok, tak byste určitě měli navštívit pláž Jumeirah k hotelu Burj Al Arab, fontánu u Dubai Mallu a výtahem vyjet na nejvyšší budovu světa Burj Khalífa.

Megalomanské projekty tu jsou k vidění opravdu všude. Ve městě stojí právě nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalífa, který měří 808 metrů a nachází se zde jediný sedmihvězdičkový hotel na světě Burj Al Arab, 300 metrů vysoká stavba ve tvaru plachetnice. V největším nákupním centru zase najdete nejdelší zastřešenou sjezdovku na světě s opravdovým sněhem.

Na břehu moře byl vybudován hotel pod vodou, z jehož restaurace může člověk pozorovat uměle vytvořený korálový útes. Poblíž se nacházejí tři uměle vybudované ostrovy ve tvaru palem - Palm Islands. Tyto ostrovy jsou mimochodem viditelné i z vesmíru. Další projekt výstavby umělého souostroví však poslední dobou zúžují problémy, jelikož se ostrovy začínají pomalu potápět. Tyto ostrovy se nacházející těsně nad mořskou hladinou, na které je zajímavý pohled třeba z Burj Khalífa, nejvyšší budovy na světě, nebo ze vzduchu či vesmíru. Ostrovy jsou uspořádány jako země na planetě.

Zajímavosti v Dubaji

Dubaj je město, kde najdete plno atraktivních míst, která stojí za podívanou. Své si tu najdou jak milovníci kultury islámský zemí díky místním mešitám, tak obdivovatelé moderních mrakodrapů. Pokud sem pojedete nakupovat, přípravte si hodně peněz a platební karty, možnost nakupování v Dubaji jsou totiž vynikající. Můžete zde nakupovat hlavně zlaté šperky, zlaté cihličky, pruty, dále koberce, látky, parfémy, výtvarné umění a jiné suvenýry. Nedaleko Dubajského zálivu se nachází také závodiště pro velbloudy. Dostihy se konají v zimě každý čtvrtek a pátek dopoledne, tuto podívanou velmi doporučujeme kvůli atmosféře závodů.

Burj Khalifa - nejvyšší budova světa

Nejvyšší stavba světa s nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou (není však na vrcholu budovy, ale ve 124. ze 160 pater). Návštěva této budovy by měla patřit mezi hlavní atrakce při cestě do Dubaje. Přízemí budovy je propojeno s nákupním centrem Dubai Mall. Dostanete se sem jednoduše autobusem, který jezdí ze stanice metra Burj Khalifa/Dubai Mall. Vstup na výhlídku stojí 100 AED a lístky si doporučujeme rezervovat raději několik dní dopředu. Lístky se prodávají na určitý den a určitou hodinu, je nutno brát v potaz, že o lístky je velký zájem. Ve spodních třiceti sedmi patrech se nachází hotel Armani.

Burj Khalifa

Hotel Burj Al Arab

Burj Al Arab je hotel proslulý svým tvarem plachetnice. Stejně jako Burj Khalifa je to stavba, kterou při návštěvě Dubaje nesmíte vynechat. K tomuto sedmihvězdičkovému hotelu jezdí placený vyhlídkový autobus či městský autobus, který začíná v Deiře na stanici Golden Souq. Další možností je cesta metrem do stanice Mall of Emirates, odkud je to k hotelu kolem 15 minut pěšky. Pokud byste chtěli hotel navštívit, tak bez rezervace k ubytování nebo alespoň na jídlo v jedné z deseti restaurací se dále nedostanete. Můžete zde za přibližně 60 USD absolvovat afternoon tea, což je sedmichodová svačina, po které se můžete projít po hotelu.

Burj Al Arab hotel

Deira

Deira je stará čast Dubaje, kde se nachází několik tradičních tržišť. V minulosti byla tato část města centrem Dubaje, v posledních letech však ztrácí na významnosti vzhledem rozvoji podél silnice E11 a oblastí dále po pobřeží směrem k Abu Dhabi. V této části se také nechází malý přístav Saeed, ze kterého můžete podniknout několik lodních výletů po pobřeží Dubaje. 

Dubai Shopping Mall 

Dubai Shopping Mall je největší obchodní a zábavní centrum světa. Najdete zde více jak 1200 obchodů a 160 restaurací či obchodů s potravinami. Dubai Shopping Mall je jedním z partnerů pořádání známého dubajského nákupního festivalu.

Mall of Emirates

Nákupní centrum Mall of the Emirates je dalším obchodním obrem v Dubaji a patří mezi nejnavštěvovanější dubajské obchodní domy, Najdete zde především obchody světových značek jako Louis Vuitton, Gucci, Cartier atd. Nedaleko od centra se nachází například Burj Al Arab nebo pláž Jumeirah. 

Součást Mall of the Emirates je ojedinělá atrakce Ski Dubai v podobě krytého lyžařského střediska s umělým zasněžováním se čtyřsedačkovou lanovkou a délkou 400 metrů. Tato atrakce má pět sjezdovek včetně snowparku. Dokonce je zde i první krytá černá sjezdovka na světě. Pokud neumíte lyžovat, můžete si zaplatit lekce v lyžařské škole. A jestli se Vám ani tak do lyžování nechce, využijte sáňkařskou dráhu, či koulovací galerii. Vstupné činí 180 AED pro dospělého (v ceně je vypůjčení veškeré výbavy).

Palm Islands - umělé ostrovy v Dubaji

Palm Islands jsou umělé souostroví v Dubaji. Hlavní komerční a bytové infrastruktury staví společnost Nakheel Properties, developer ze Spojených arabských emirátů. Součástí souostroví jsou ostrovy Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali a Palm Deira. Čtvrtým projektem je souostroví The World, které ma tvar jednotlivých světadílů. Tyto ostrovy v podstatě přidají městu Dubaj na 520 km pláží a nacházejí se zde (nebo budou nacházet) luxusní vily,

Jumeirah Beach Park

Jumeirah Beach Park je park, kde sa procházet, piknikovat a je také výborným místem pro děti. Přilehlý kus pláže je obklopen palmami a je pravidelně hlídaný plavčíky. Jeden den v týdnu je tu věnován pouze ženám.

Doprava v Dubaji

Po starších částech Dubaje za prohlídkami úžasné architektury a muzeí se dostanete i pěšky. Veřejná doprava je tím nejlevnějším způsobem, jak se po městě dopravovat. Autobusy veřejné dopravy jsou velmi čisté a kromě nízkých cen (od 1.50 AED do 3 AED za hodinovou cestu na předměstí) jezdí i velmi často. Nevýhodou je, že nepokrývají celé město. Hlavní autobusové stanice jsou Gold Souq Market (v Deiře) a Al Ghubaiba. 
Lze využívat i lodní dopravu.  Vodné taxíky "abra" mají přijatelné ceny.
Další variantou jsou taxiky. V emirátoch existují dva druhy taxíků, městské taxíky jsou moderní auta s taxametrem a klimatizací. Nástupní taxa je od 3 do 3,5 AED, za každý kilometr sa platí okolo 1 AED. Taxík je možné pronajmout i na 12 hodin za cenu cca 400 AED. Druhý typ, soukromé taxíky, jsou levnější , ale auta starší. Je nutné si dohodnout cenu před nastoupením. 

Restaurace a ceny v Dubaji

V Dubaji mají návštěvníci na výběr z nepřeberného množství restaurací všech druhů. Naleznete tu od obyčejných kaváren po luxusní restaurace v pětihvězdičkových hotelech.  Překvapivě tu nechybí ani americké fastfoody (McDonalds, KFC apod.). V těch nejlevnějších občerstveních pořídíte místní kebab již od 3 AED, libanonský například už od 5 AED.

Alkohol v Dubaji

Alkohol lze dostat jen v hotelových a turistických restauracích. K účtu se přidává 10% daň z prodeje, někdy také 10-15% příplatek za obsluhu. Pokud tento poplatek v ceně není, očekává se přibližně 10% spropitné.

Po dobu trvání muslimských svátků  (i ramadánu) se alkohol neprodává ani nemuslimům. Na veřejných prostranstvích je ilegální konzumovat alkohol, alkohol za volantem je přísně trestán. Při cestě do Dubaji si můžete přivést pouze 4 lahve alkoholu bez cla, alkohol lze jinak zakoupit pouze ve specializovaných obchodech. V supermarketu alkohol nekoupíte. Pivo v baru stojí okolo od 20 AED, alkohol je prodáván pouze osobám starším 21 let.

Zájezdy Dubaj  Dovolená v Dubaji  Last minute zájezdy Dubaj  Ubytování Dubaj  Letenky Dubaj  Zájezdy do Dubaje  Dubaj v zimě  Dubaj last moment  Letecky do Dubaje  Poznávací zájezdy Dubaj Abu Dhabi

Plavba lodí Dubaj, Omán, Arabské emiráty

Klenoty Emirátů - Plavba s českým delegátem 

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Výsledky hledání
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Avenue starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
4700 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 500 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 7 900 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Mercure Gold Hotel Dubai starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
4,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
950 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 500 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 8 100 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Orchid Hotel Dubai starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 600 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 8 000 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Auris Deira starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy
Hodnocení:
3,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
4700 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 600 Kč Detail
 10.10.2018 5 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 9 900 Kč Detail
 28.9.2018 5 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 10 100 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj City Seasons Towers starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
4800 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 600 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 8 000 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Smana Hotel Al Raffa starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 800 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 8 200 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Claridge starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 900 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 8 100 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Reflections Hotel Dubai starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
6600 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 8 100 Kč Detail
LM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Comfort Inn starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
5050 mVzdálenost od moře
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 800 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 8 100 Kč Detail
LM
FM
Spojené arabské emiráty » Dubaj Ibis Al Barsha starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice, Krakow
Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
1750 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 2 dny Bez stravy leteckyleteckyPraha 7 700 Kč Detail
 13.10.2018 2 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 7 900 Kč Detail
 10.10.2018 5 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 10 300 Kč Detail

další nabídky >