Co vidět v Tanzanii a Zanzibaru, atrakce Tanzanie a Zanzibaru

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Co vidět v Tanzanii a Zanzibaru

Domov nejvyšší hory Afriky a několika známých národních parků řadí Tanzanii na cestování mapě mezi nejoblíbenějších destinace na celém kontinentu. Země je známá pro svou bohatou rozmanitost volně žijících živočichů a nabízí spoustu zážitků. Zde je desítka nejlepších míst, které byste při návštěvě Tanzanie určitě neměli vynechat. Takže zde jsou největší atrakce Tanzanie, jdeme na to...

Top 10 Tanzanie

1. Vrcholy Kilimandžáro a Meru 

Překonejte se a vydejte se na nejvyšší vrchol Tanzanie. 5895 metrů vysoká hora Kilimandžáro je nejvyšší hora v Africe a je oblíbeným cílem mezi horolezci z celého světa. Lezení na tuto nečinnou sopečnou horu není snadné, ale existuje spousta turistických možností, které umožňují výstupy dle lezeckých schopností. Turistické výlety jsou k dispozici také v nižších nadmořských výškách, kde turisté mohou prozkoumat Shira Plateau, krátery, pozorovat divokou zvěř a si užívat skvělých výhledů. Přírodní park kolem hory je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, který si můžete vychutnat, když se vám nebude chtít lézt.

2. Skalní malby Kolo-Kondoa

Žádná návštěva Tanzanie by nebyla kompletní bez návštěvy tohoto místa. Tyto tajemné skalní malby přibližně 300 km jihozápadně od města Arusha zobrazují dlouhou historii obyvatel těchto oblastí a určitě stojí za návštěvu.

3. Pláže Zanzibaru

Zanzibar je kromě jiného symbolem pro bílé pláže lemované palmami, mezi ty nejlepší patří Matemwe, Kendwa, Pongwe a Jambiani. Ostrov Zanzibar a jeho pláže jsou ideálním způsobem, jak si odpočinout po safari. Východní pobřeží nabízí dlouhý korálový útes s bílými písečnými plážemi lemovanými kokosovými palmami a malými zátokami, které jsou skryté před větrem. Pláže bez přílivů se nacházejí podél severozápadního pobřeží ostrova mezi Nungwoi a Kendwou, kdy umožňují celodenní koupání zatímco korálovými útesy a laguny v zátoce na jihozápadu umožňují únik do turisticky méně navštěvovaných míst. 

4. Kráter Ngorongoro

Užijte si fantastické sledování divoké zvěře s úžasným éterickým modro-zeleným pozadím. Domov více než 25 000 zvířat, kráter Ngorongoro je světově proslulým místem zázraků a je další na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Safari se zde konají v rámci památkové rezervace a je to skvělý způsob, jak vidět volně žijící zvířata v jejich přirozeném prostředí.

5. Národní park Serengeti a let balónem

Fantastická africká divočina a možnost pozorovat každoroční velkou migraci zvěře, která je jedou z nejkrásnějších podívaných v přírodě vůbec. Tento park ze seznamu světového dědictví se chlubí bohatstvím divoké zvěře a je nejstarší a nejpopulárnější národní park v Tanzanii. Lety balónem krajinou nad národním parkem jsou k dispozici po celý rok a nabízejí jedinečné výhledy na malebné Serengeti se spoustou fotografických příležitostí volně žijících živočichů a krajiny. 

6. Jezero Victoria

Vynikající místo pro milovníky pozorování ptáků, krásné vyhlídky a možnost návštěvy národního parku Rubondo Island.

7. Stone Town na Zanzibaru

Stone Town je jedinečné místo naplněné zajímavou historií na pobřežní ostrova, které bývávalo svahilským obchodním centrem. Mořeplavci, exotické koření, obchodníci na moři jsou nezbytnou součástí historie Stone Townu. Místo je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a najdete zde zajímavou architekturu kamenných budov v úzkých uličkách, které jsou ovlinvněné různými kulturami a tradicemi z celé oblasti. 

8. Potápění u Mafia Island

Nachází se u pobřeží Tanzanie, ostrov je známý pro jeho vynikající podmínky k rybolovu na otevřeném moři a potápění. Bohatý podmořský život na pobřeží ostrova s korálovými zahradami je chráněny díky mořskému parku Mafia Island Marine Park. U vynikajících útesů tu mohou potápěči plavat s velrybími žraloky, stejně jako s více než 400 druhy ryb. Ostrov má několik potápěčských lokalit, které jsou vhodné pro potápěče všech úrovní.  

9. Šimpanzi v národním parku Gombe Stream

Nejmenší národní parkem v Tanzanii leží v blízkosti severního břehu jezera Tanganika. Tento unikátní Park se stal světově proslulý, když tu Jane Goodallová, anglická bioložka a ochránkyně přírody, založila výzkumné středisko Gombe Stream Research Center a během doby udělala mnoho objevů - zjistila například, že šimpanzi používají nástroje, že dokážou projevovat své emoce a že jsou masožravci. Kromě treků za šimpanzy se v parku konají mohou návštěvníci také plavat či šnorchlovat.

10. Masajové

Masajové jsou světově proslulý kmen, který žije v severní Tanzanii, je známý především pro své jedinečné zvyky a oblékání. I když je známo velmi málo o původu Masajů, jejich rodinná historie sahá až do doby 2000 let zpět. Pořádají se sem zájezdy, aby turisté mohli zažít autentický životní styl Masajů, typ zájezdů se liší, většina z nich ale obsahuje noční pobyt v obci Masai, což dává hostům možnost ponořit se do způsobu života tohoto kmene.

>> zpět na destinaci Tanzanie <<