Zajímavosti a aktivity Srí Lanka, top místa Srí Lanka, poznávací zájezdy Srí Lanka

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Zajímavosti a top místa Srí Lanky

Srí Lanka, místo s nedotčenou úžasnou přírodou, krásnými plážemi, kulturními památkami - vybrali jsme pro vás ty nejlepší místa, které byste určitě při své návštěvě neměli vynechat, pojďme na to... Kam se jet tedy podívat na Srí Lance?

Top místa Srí Lanky

Starověká města Anaradhapura, Polonnaruwa a Sigiriya jsou nádhernými relikty zlatého věku Srí Lanky, které by bezesporu měly být na itineráři cestujících každého návštěvníka země. 

Arugam Bay je vesnička u moře s krásnou pláží, kde můžete využívat ty nejlepší podmínky pro surfování. Nezapomeňte ale navštívit také další vyhlášené srílanské pláže. Pláže na jihu ostrova patří vůbec k tém nejlepším, ať už od populární Unawatuny až po ospalou Mirissu. 

Pokud holdujete dobrodružstí, Ella je jedna z mnoha vesniček, které určitě navštivte. Z této můžete podnikat úžasné treky přes čajové plantáže ke chrámům a vodopádům. 

Milovníci přírody určitě nevynechejte Národní park Yala, který je skvělým místem pro safari a je zde obrovskí šance zahlédnout i leoparda. Fantastická je také Přírodní rezervace Sinharaja, která je v podstatě deštným pralesem plným rozmanité fauny a flory.

Pokud zajedete do Kandy, vězte, že jste přijeli do města plné historie a kultury, nádherných starých obchodů, svěžích zelených kopců s dotykem městského života a které Vás každopádně nadchne. V městečku Galle zase můžete obdivovat mix evropských architektonických stylů.

Srí Lanka je bohatá na všechny druhy volně žijících živočichů a není to jen v národních parcích. Při průjezdu vnitrozemím nebo podél pobřeží budete neustále na pozoru všem zvířatům. Nezapomenutelní určitě budou zlobiví makakové žebrající o jídlo a pokud se rozhodnete pro pozorování velryb, při troše štěstí zahlédnete majestátní modré velryby s mláďaty. Srí Lanka je zkrátka opravdu ráj pro milovníky zvířat.

>> zpět na destinaci Srí Lanka <<

Sleva 500