Náboženství na Zanzibaru, bezpečnost na Zanzibaru

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Zanzibar - historie a obyvatelstvo

Obyvatelstvo a náboženství

Oficiálními jazyky jsou angličtina a svahilština.

Hlavní město: Zanzibar Town (kolem 200 tisíc obyvatel)

Počet obyvatel: 800 tisíc

Zanzibar je vzhledem své bohaté historii mixem kultur různých několika etnik, majoritu však tvoří Arabové a Afričané, případně jejich míšenci. Hlavním náboženstvím je islám, hinduismus a křesťanství jsou v drtivé menšině. Zvyky islámu je tu třeba respektovat i včetně doby, kdy na ostrově slaví ramadán.

Historie

Zanzibar byl původně nezávislá země až do roku 1964, kdy ji president Julius Nyerere sjednotil s Tanganikou, a vznikla současná Tanzanie. V současné době má svého vlastního presidenta a vlastní autonomii.

Historie ostrov sahá mnoho století zpět. Jeho rozkvět přišel na počátku 19. století, kdy sultán z Ománu přestěhoval svůj dvůr do Zanzibaru. Bylo zde poté velmi rozvinuté pěstování koření (zejména hřebíčku, pepře a skořice) a zároveň obchod s otroky dosahoval svého vrcholu. Byly to časy, kdy se Zanzibar stal nejdůležitějším městem ve východní Africe.

Bezpečnost na Zanzibaru

Bezpečnost na Zanzibaru, ale i na pevninské Tanzanii je dlouhodobě velmi stabilní. Pro svou vlastní bezpečnost se vyvarujte standardním chybám, mezi něž patří nošení u sebe vysoké hotovosti, vystavování drahých šperků a hodinek a vůbec luxusních věcí, nenechávejte bez dozoru své osobní věci, hotovost, fotoaparáty atd. Po setmění byste neměli chodit nikam sami (hlavně v hlavním městě). Kriminalita zde není vysoká, ale pouliční krádeže jsou zkrátka běžné. Zloději tu navíc jsou velmi přísně trestáni.

>> zpět na destinaci Zanzibar <<