Co vidět na Zanzibaru, aktivity na Zanzibaru

Facebook
G+
Instagram
Kontaktujte nás
Top 5 míst pro návštěvu na Zanzibaru

Top 5 míst k navštívení na Zanzibaru

Zanzibar nejsou jen bílé pláže lemované palmami, ale nabízí i spousta dalších aktivit a míst, které stojí při dovolené poznat. Zde jsme pro vás vybrali těch 5 nejlepších, které byste určitě při návštěvě neměli vynechat! 

Ostrov Pemba

Vyrazte za šnorchlováním, potápěním nebo rybolovem na otevřeném moři u ostrova Pemba. Ostrov je poset fantastickými korálovými zahradami a obklopen křišťálově čistou vodou s nedotčeným pobřežím.

 

Stone Town

Navštivte hlavní město a jeho starou část, která je zapsána na seznamu UNESCO. Zajímavé budovy, nádech historie, to vše na jednom místě, které byste při své návštěvě ostrova neměli vynechat.

Město Zanzibar se nachází uprostřed západního pobřeží ostrova a je hlavním městem ostrova. Stará část města, známá jako Stone Town, je srdcem města a je tu vždy velmi rušno. Skládá se ze sítě vinoucích se úzkých uliček mezi starými kamennými budovami se zdobenými vchody a balkony. Najdete zde spousty malých obchůdků, které zde prodávají všechno, na co vzpomenete.

Podél pobřeží se nachází několik luxusních hotelů, starý sultánův palác (House of Wonder), mešity, staré arabské domy, stará pevnost, restaurace a doky.

Doporučujeme k návštěvě ranní trh na Creek Road, kde si můžete nakoupit to nejlepší koření, čerstvé ryby, ale také ovoce.

Naopak, večer doporučujeme vychutnat si večeři na střeše některé z pobřežních restaurací, což je opravdu kouzelný zážitek. Neměli byste také vynechat noční trh s jídlem Forodhani před stejnojmennými zahradami. Ochutnat zde můžete čerstvé grilované ryby, olihně, krevety, kraby, humry, zkrátka cokoli, na co si z moře vzpomenete. Navíc vše krásně voní. Zapít to musíte místními vynikajícími džusy.

Stone Town lze lehce prozkoumat pěšky. Pokud zde budete chtít pobýt, tak vězte, že dvě noci je pro návštěvu tohoto místa dostačující.

Ngezi Forest Reserve

Tato přírodní rezervace je domovem několika vzácných a exotických rostlin a přírodních druhů. Své si tu najdou i pozorovatelé ptáků.

Ostrovy kolem Zanzibaru

Navštivte některý z okolních ostrovů kolem Zanzibaru a jen se tak procházejte po úžasných bílých plážích…

Mangapwani

Vydejte se na místo, kde na vás dýchne stará otrokářská doba. Uvidíte korálové jeskyně nebo komnaty, kde se ukrývali otroci a odkud byli transportováni na velké lodě k dalšímu obchodu.

>> zpět na destinaci Zanzibar <<